Češi se pouští do války s Googlem

Češi se pouští do války s Googlem

Největší kapacity na českém internetu se pouští do sporu s Googlem. Na praktiky internetového giganta si budou stěžovat v Bruselu. 

Největší tuzemští internetoví hráči si budou stěžovat na praktiky Googlu. Češi se tak hodlají připojit k podání Evropské komise. Toto podání proti jedničce světového internetu připravuje společnost Allegro, která provozuje prostřednictvím mateřského koncernu Naspers aukční portál Aukro, porovnávač slev Heureka a internetový obchod Mall.cz.

Dle informací chce stížnosti využít i český portál Seznam.cz.

Podání stížnosti je součástí antimonopolního šetření, které proti Googlu vede již delší dobu sama Evropská komise. Ta světovému gigantovi vytýká především fakt, že ve vyhledávači upřednostňuje vlastní služby a zneužívá tak své dominance.

Google, který nyní zakoupil firmu na výrobu bezpilotních letounů Aerospace Titan, si z toho však hlavu dělat nejspíše nebude. Tak pozor, abychom nebyli v Evropě za chvíli bez internetu.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru