Dnes vyšlo 15 článků

Češi pracující v kancelářích prozradili, jaké faktory zvyšují jejich kreativitu

Výsledky rozsáhlého výzkumu napoví, co by si Češi přáli a naopak nepřáli ve svých kancelářských prostorách. Nejvíce lidí, přesněji 93 procent dotázaných, v anketě označilo, že chtějí komfort. Tedy komfortní pracovní místo.

Další jimi zaškrtnuté položky ukazují, co pro ně tento pojem znamená. Ukázalo se, že za nejdůležitější považují to, aby měli ve svých kancelářích dostatek denního světla a funkční klimatizaci. Ocenili by také prostory, ve kterých je naprostý klid pro soustředěnou práci. Na tento požadavek reagují společnosti nabízející kanceláře k pronájmu vytvářením tzv. tichých místností. Známe je spíše pod anglickým názvem Shelter Rooms. Společnost Scott & Weber nabízí nově například v centru Revoluční Office Center Call Box pro vyřizování telefonátů v naprosté tichosti - pronájem kanceláří Praha 1.

2

Pražané nemají v lásce dlouhé dojíždění do práce

Co lidi v práci naopak obtěžuje a ruší, je hluk a téměř polovině respondentů vadí dlouhá cesta do kanceláře či sídla firmy. Tuto analýzu doplňuje jednatel společnosti Scott Weber Adam Zvada: “Z našeho výzkumu v pěti kancelářských centrech vyplývá, že lidem záleží na dobré dostupnosti nejen kvůli nim samotným. Oceňují, když mohou očekávané návštěvě říci jen to, že sídlí v Anděl Parku v Praze 5, v Revoluční ulici v Praze 1 či v Atriu Flora v Praze 3, a většina lidí ví a zbytek tuší, kde to je.”

Porovnali jsme výsledky výzkumu s tím, co mohou očekávat klienti, kteří si pronajmou plně zařízené kanceláře v nově otevřeném Atriu Flora Office Center, a vypadá to, že jsme se trefili do černého.

39

Zaměstnanci kanceláří i jejich klienti se do Atria Flora Office Center dostanou snadno a rychle. Skvělá dopravní dostupnost je neoddiskutovatelná. Čekají je stylové a zároveň funkční kanceláře v centru Prahy s vynikající občanskou vybaveností. V komplexu si mohou vybrat z 35 kanceláří nejrůznějších velikostí a tři zasedacích místností až pro 15 osob. Atrium Flora Office Center je místem, které vyhovuje větším společnostem i menším týmům a jednotlivcům.

Nechybí ani vybavená kuchyňská studia a relaxační místnosti. Zajímavá je i 800 m2 rozlehlá terasa plná zeleně, jejíž velikost umožnila vytvoření několika zón. V nich je možné pracovat v tichosti, pořádat meetingy až pro 50 osob, odpočívat v pohodlných křesílkách i sportovat. Více informací najdete zde. Sídlo firmy získá zároveň i prestižní adresu.

12

Důležité je pro ně i vybavení

Mezi tři nejdůležitější faktory zařadili zaměstnanci také dostatek světla a funkční klimatizaci. Jejich důležitost potvrzuje i spolumajitel společnosti Adam Zvada: “V každé kanceláři v Atriu Flora Office Centru si lze nastavit klimatizaci a otevíratelná okna umožní i přirozené větrání místnosti. Aby naše klienty nepobolívala hlava a netrpěli únavou, disponuje celá budova funkční vzduchotechnikou, která zajišťuje výměnu vzduchu a jeho přiměřenou vlhkost.“ Stejnou možnost mají i klienti, kteří zvolili jiné centrum pro pronájem. Pronájem kanceláří Praha 4 nabízí dokonce výhled do zeleně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru