Češi i Slováci si lépe zabezpečují svůj majetek

Alza.cz informovala, že mezi svými zákazníky oproti loňskému roku zaznamenala trojnásobný nárůst zájmu o cenově dostupné IP kamery a jiné bezpečnostní prvky, jako jsou elektronická dveřní kukátka nebo bezdrátové alarmy. Zřejmě se více bojíme o svůj majetek.
K nárůstu zájmu o zabezpečení určitě přispívají příznivé ceny. Domácí IP kameru pořídíte od necelých dvou tisíc do patnácti tisíc korun. HD video kamery s wifi určené pro venkovní použití (jsou odolné proti dešti a prachu) se pohybují od pěti tisíc korun výše, ale zase toho více umí. Lze z nich streamovat video do smartphone, tabletu nebo počítače a skrze tato zařízení je můžete rovněž ovládat.
„Prodejní statistiky dokazují, že díky širokému portfoliu výrobků a cenové dostupnosti systémů lidé zabezpečují své domovy i chalupy. Téměř 80 % našich zákazníků si chválí IP kamerové systémy, které monitorují střežený prostor celých 24 hodin a díky vestavěné wifi se na výstupy z kamer majitel připojí odkudkoliv z celého světa a svůj domov tak má perfektně pod kontrolou,“ vysvětlila Denisa Dlabová, tisková mluvčí Alza.cz.
Kromě kamer se kupují bezdrátové alarmy a digitální kukátka do dveří
Stále častěji se kupují také bezdrátové alarmy, které vám oznámí na mobil, když se někdo dostane k vám domů.
„Jsou na montáž velice snadné a není nutnéza instalaci specializovaným firmám. Tento bezdrátový alarm v případě narušení monitorovaného objektu signalizuje sms zprávou až na pět přednastavených čísel a také hlasovým voláním. Navíc ho lze lehce obsluhovat přes aplikace pro systémy Android nebo iOS ve svém chytrém telefonu,“ dodává Dlabová.
Dveřní kukátka zvládají snímat osoby až do pěti metrů a ukládat záznamy na microSD kartu, takže až přijdete domů, můžete jednoduše mrknout, kdo se po vás sháněl, když jste nebyli doma.
Alarmy a kamerové systémy opravdu pomáhají
Z průzkumů britské pojišťovny More Than skutečně vyšlo najevo, že zloděje odradí alarmy, bezpečnostní okna a dveře nebo kamerové systémy. A nejvíc krádeží a vloupání se uskuteční kvůli vaší lehkomyslnosti – schováváte si klíče pod rohožku, necháváte otevřená okna nebo ohlašujete na sociálních sítích, že odjíždíte na dovolenou,
Alza.cz dala dohromady deset tipů, jak se preventivně bránit proti vloupání:
- Základním prvkem jsou bezpečností dveře s vhodnou bezpečnostní třídou. A to i u dalších vstupů domu, jako jsou vchody ze dvora, do garáže a další možné vstupy.
- Pojištění domovu proti vloupání a krádeži.
- Nikdy neschovávat klíč pod rohožku, do květináčů aj. možných úkrytů, které nevítané návštěvníky přitahují.
- Vybavit domácnost chytrými bezpečnostními zařízeními, jako jsou bezdrátové alarmy nebo IP kamery, jak interiérové tak exteriérové. V případě pokusu o vloupání velice usnadní předání důkazů policii a pojišťovně.
- Pokud majitel bydlí v přízemí nebo vlastním domě, okna a balkony by měly být dostatečně zabezpečené a opatřené např. nerozbitnou fólií do oken nebo motorem ovládané rolety, které jsou vybaveny pružinami proti zdvihu a zámkem.
- Nerozšiřovat mezi širším okruhem blízkých a na sociálních sítích odjezd na dovolenou. Cennosti by měly být ukryty nejlépe do trezoru.
- Domluvit se se sousedy či rodinou, aby vybírali schránku.
- Nezabedňovat byt a nechat rozsvíceno pomocí chytrých spínačů, které v určité intervaly rozsvěcují a zhasínají světla nebo pouští televizi.
- Vypnout přívod vody do bytu, pojistky, televizi i antény. Avšak pozor, lednici nechte stále zapnutou.
- Řídit se pravidlem, aby domov nevypadal opuštěně.
Komentáře