Češi i Slováci si lépe zabezpečují svůj majetek

Alza.cz informovala, že mezi svými zákazníky oproti loňskému roku zaznamenala trojnásobný nárůst zájmu o cenově dostupné IP kamery a jiné bezpečnostní prvky, jako jsou elektronická dveřní kukátka nebo bezdrátové alarmy. Zřejmě se více bojíme o svůj majetek.

K nárůstu zájmu o zabezpečení určitě přispívají příznivé ceny. Domácí IP kameru pořídíte od necelých dvou tisíc do patnácti tisíc korun. HD video kamery s wifi určené pro venkovní použití (jsou odolné proti dešti a prachu) se pohybují od pěti tisíc korun výše, ale zase toho více umí. Lze z nich streamovat video do smartphone, tabletu nebo počítače a skrze tato zařízení je můžete rovněž ovládat.

„Prodejní statistiky dokazují, že díky širokému portfoliu výrobků a cenové dostupnosti systémů lidé zabezpečují své domovy i chalupy. Téměř 80 % našich zákazníků si chválí IP kamerové systémy, které monitorují střežený prostor celých 24 hodin a díky vestavěné wifi se na výstupy z kamer majitel připojí odkudkoliv z celého světa a svůj domov tak má perfektně pod kontrolou,“ vysvětlila Denisa Dlabová, tisková mluvčí Alza.cz.

Alza.cz_Motorola FOCUS 73 HD_5299 Kč

Například tato venkovní kamera Motorola Focus 73 vás přijde na 5 300 korun

Kromě kamer se kupují bezdrátové alarmy a digitální kukátka do dveří

Stále častěji se kupují také bezdrátové alarmy, které vám oznámí na mobil, když se někdo dostane k vám domů.

„Jsou na montáž velice snadné a není nutnéza instalaci specializovaným firmám. Tento bezdrátový alarm v případě narušení monitorovaného objektu signalizuje sms zprávou až na pět přednastavených čísel a také hlasovým voláním. Navíc ho lze lehce obsluhovat přes aplikace pro systémy Android nebo iOS ve svém chytrém telefonu,“ dodává Dlabová.

Dveřní kukátka zvládají snímat osoby až do pěti metrů a ukládat záznamy na microSD kartu, takže až přijdete domů, můžete jednoduše mrknout, kdo se po vás sháněl, když jste nebyli doma.

Alarmy a kamerové systémy opravdu pomáhají

Z průzkumů britské pojišťovny More Than skutečně vyšlo najevo, že zloděje odradí alarmy, bezpečnostní okna a dveře nebo kamerové systémy. A nejvíc krádeží a vloupání se uskuteční kvůli vaší lehkomyslnosti – schováváte si klíče pod rohožku, necháváte otevřená okna nebo ohlašujete na sociálních sítích, že odjíždíte na dovolenou,

Alza.cz dala dohromady deset tipů, jak se preventivně bránit proti vloupání:

  1. Základním prvkem jsou bezpečností dveře s vhodnou bezpečnostní třídou. A to i u dalších vstupů domu, jako jsou vchody ze dvora, do garáže a další možné vstupy.
  2. Pojištění domovu proti vloupání a krádeži.
  3. Nikdy neschovávat klíč pod rohožku, do květináčů aj. možných úkrytů, které nevítané návštěvníky přitahují.
  4. Vybavit domácnost chytrými bezpečnostními zařízeními, jako jsou bezdrátové alarmy nebo IP kamery, jak interiérové tak exteriérové. V případě pokusu o vloupání velice usnadní předání důkazů policii a pojišťovně.
  5. Pokud majitel bydlí v přízemí nebo vlastním domě, okna a balkony by měly být dostatečně zabezpečené a opatřené např. nerozbitnou fólií do oken nebo motorem ovládané rolety, které jsou vybaveny pružinami proti zdvihu a zámkem.
  6. Nerozšiřovat mezi širším okruhem blízkých a na sociálních sítích odjezd na dovolenou. Cennosti by měly být ukryty nejlépe do trezoru.
  7. Domluvit se se sousedy či rodinou, aby vybírali schránku.
  8. Nezabedňovat byt a nechat rozsvíceno pomocí chytrých spínačů, které v určité intervaly rozsvěcují a zhasínají světla nebo pouští televizi.
  9. Vypnout přívod vody do bytu, pojistky, televizi i antény. Avšak pozor, lednici nechte stále zapnutou.
  10. Řídit se pravidlem, aby domov nevypadal opuštěně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru