Dnes vyšlo 15 článků

CES 2016: První herní konzole pro psy

Největší světový veletrh spotřební elektroniky a technologií – CES – je v plném proudu. Koná se každoročně v lednu v Las Vegas. Ačkoliv je většina představovaných prototypů určená běžným uživatelům, nechybí ani produkt věnovaný čtyřnohým mazlíčkům. Světlo světa zde spatřila první herní konzole pro psy.

Revoluční herní konzole CleverPet Hub svým vzhledem připomíná větší misku na psí žrádlo. A v podstatě tak funguje. Pes za splněné úkoly dostává odměnu, přičemž obtížnost úkolů se postupně zvyšuje. Zvíře by tak mělo zdokonalit své dovednosti.

fc6d6d847c3867ed1aaa2e911c62d867_original

Herní konzole pro psy

Už se nemusíte obávat, že přijdete domů z práce a váš nejlepší přítel rozkouše všechny boty, potrhá polštáře či rozkouše hrany koberce. S herní konzolí se během vaší nepřítomnosti nudit nebude, protože bude neustále zaneprázdněný. Přístroj disponuje třemi citlivými dotykovými deskami, které jsou umístěné dostatečně daleko od sebe. Pes reaguje na světla a zvuky, přičemž klepe na desku tlapkou či čumákem. Jestliže zmáčkne správné tlačítko, obdrží odměnu.

Jedinou vaší povinností je zajistit doplňování pamlsků do konzole. Navíc je zařízení připojeno k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě, a proto můžete svého mazlíčka sledovat v reálném čase, i když budete v práci. Zjistíte, zda dělá pokroky.

41d27546929e88bdfbe28431f1ddff26_original

Váš mazlíček už se doma nudit nebude.

Herní konzole pro psy je vyrobená z kvalitního a odolného plastu, přičemž výrobci tento produkt testovali na čivavách i rotvajlerech. Cena je zatím neznámá. Výrobci uvedli, že chtějí ve vývoji herních systémů pro domácí mazlíčky pokračovat. Možná se dočkáme také herní konzole pro kočky či jiná zvířata.

Zdroj / Foto: Kickstarter, PR

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru