Dnes vyšlo 15 článků

Čerstvost potravin na prvním místě. K minimalizaci plýtvání jídlem použije Rohlík americkou technologii

Čerstvost potravin na prvním místě. K minimalizaci plýtvání jídlem použije Rohlík americkou technologii

Online obchod s potravinami Rohlík.cz se pustí do dalších inovací. Při skladování ovoce a zeleniny bude používat převratnou technologii amerického stratupu k prodloužení čerstvosti potravin. Zahájí spolupráci s Apeel Sciences.

Když si objednáme zeleninu či ovoce, je pro nás nejzásadnější jejich čerstvost. Skladování je složité, protože se takové potraviny rychle kazí. Rohlík se však snaží postavit přirozenému procesu. Pomocí rostlinné složky, kterou vyvinul americký startup, bude uchovávat ovoce a zeleninu mnohem déle, než to bylo doposud možné. Skladování bude mnohem efektivnější a především se zamezí plýtvání jídla a minimalizuje se odpad.

Látka je vytvořena bez přidání chemických složek. Obsahuje pouze rostlinné šťávy a látky, které jsou získávány také z ovoce, např. semena, slupka, dužina. Prakticky funguje látka tak, že zamezí dehydrataci ovoce, jinak řečeno, nebude se z kusu potraviny odpařovat voda, takže vydrží déle čerstvá. Bonusem je to, že na jazyku nepoznáte rozdíl v chuti, vzhled bude také neměnný, stejně jako výživová hodnota.

Technologie, kterou bude online supermarket používat vynalezl americký startup Apeel Sciences. Technologie se použije tak, že se na jídlo nastříká a látky v ní obsažené zpomalí zkažení potravin. Povrch potraviny se pokryje látkou, která je zdravotně nezávadná a může se konzumovat. Údajně se trvanlivost ovoce a zeleniny prodlouží dvojnásobně. Olin Novák, komerční ředitel Rohlik Group říká, že potraviny ošetřené touto technologií jsou již dostupné v nabídce Rohlíku v Rakousku a v Maďarsku.

Plýtvání potravinami je globální problém, který by se měl řešit. Tendence českých firem k podpoře řešení problému je na místě.

 

Zdroj,foto: rohlik.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru