Čerpání solární energie v noci by mohlo vyřešit současnou energetickou krizi

Čerpání solární energie v noci by mohlo vyřešit současnou energetickou krizi

Energetická společnost Tons of Mirrors, která se zaměřuje na zlevnění a zpřístupnění solární energie, plánuje ze slunečního světla udělat 24hodinový fenomén.

Generální ředitel společnosti Ben Nowack je 26letý technologický inovátor, který dříve spolupracoval se společností Space X. Nowack má v plánu instalovat ve vesmíru speciální zařízení obsahující velká zrcadla, která by mohla v noci přesměrovat sluneční světlo na solární panely na Zemi. “V současné době se solárními panely, které jsou k dispozici, je to odvětví s ročním obratem 20 miliard dolarů,” řekl Nowack. ” Pokud to bude úspěšné elektrické řešení, řekněme, že za 200 let nahradí fosilní paliva, a bude to trh v hodnotě 17 bilionů dolarů.”

Zařízení by bylo umístěno na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), aby se usnadnil 24hodinový přístup k solární energii. Ve vesmíru by obíhala a zároveň odrážela dostatečné množství slunečního světla na Zemi, aby usnadnila zachycování sluneční energie. Myšlenka orbitálních slunečních reflektorů byla poprvé předložena Senátu v roce 1977. Od té doby si s touto myšlenkou pohrává mnoho vědců.

Vědci z Glasgowské univerzity v současné době pracují na technologii velkých satelitních solárních reflektorů, které by umožnily velkým solárním farmám přístup ke slunečnímu světlu v noci. Čína rovněž oznámila plány na vypuštění umělých měsíců do vesmíru. Tyto reflexní objekty prý mají dostatek světla, které by mohlo do konce letošního roku nahradit pouliční osvětlení.

Podle Nowacka byla jeho původní myšlenkou nekonečně dlouhá vakuová trubice obsahující zrcadla zaměřená na sluneční světlo ve vesmíru. Tuto myšlenku však přehodnotil kvůli její velikosti a prostředkům, které by si vyžádala. Díky jeho současnému nápadu lze velkou vlnu částic nebo světla zúžit na jediný paprsek. I když je nápad dobrý, Nowack se potýká s některými problémy, které se společnost stále snaží vyřešit. V současné době se snaží snížit náklady, vytvořit velkou plochu v prostoru potřebnou pro nastavení a získat finance.

“Je to obrovské riziko pro národní bezpečnost, pokud má Čína přístup k elektřině za 10 nebo 100krát nižší cenu než USA,” řekl a zdůraznil geopolitické výzvy, které levná čistá energie přináší.

Zdroj, foto: inhabitat.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru