Černý marketing Škody Auto: Nový vůz uvádí celebrita, která má na svědomí lidský život

Už v minulosti modely mladoboleslavské automobilky Škoda Auto představovaly osobnosti z československého showbyznysu, přičemž pro premiéru modelu Kodiaq využila zpěváka Karla Gotta a moderátora Leoše Mareše. A nejnovější automobil, tedy konkrétně SUV Karoq, má představit zpěvačka Dara Rolins.

Automobilová společnost má pravděpodobně ráda černý humor, protože právě Dara Rolins před sedmi lety srazila motorkáře, který krátce po nehodě zemřel. Dara Rolins byla v tomto případu vinná, a tak vedle podmíněného trestu měla několik let zakázáno řídit motorová vozidla.

Dara Rolins v premiéře vozu Karoq, Zdroj: YouTube

Dara Rolins v premiéře vozu Karoq, Zdroj: YouTube

Podle reklamního experta Martina Charváta, který pracuje v kreativním studiu Remembership, není volba automobilového výrobce zrovna dobrá. Spousta lidí si totiž dopravní nehodu pamatuje, přestože se stala před sedmi lety, a tak pro automobilový marketing je Dara Rolins hodně kontroverzní osobností.

„Jakákoliv automobilka by se jí měla v marketingu vyhnout obloukem. Je to hodně kontroverzní osobnost,“ vysvětluje Martin Charvát.

K situaci se vyjádřil také Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti, který výběr automobilové společnosti také příliš nechápe. Ačkoliv podle něj chybu může udělat, nový model by měl být spojován spíše osobou, která je vzorem v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

„Samozřejmě máte právo myslet si o mně a mých rozhodnutích, co jen chcete. A ani to nemá nic společného s tím, jestli mě znáte, či nikoliv. Necítím potřebu obhajovat se, jelikož jsem byla řádně souzena i odsouzena. Jestli se vám mé rozhodnutí nelíbí, prosím. Ale mně a možná i jiným lidem přijde v rámci života, který plyne dál a vyvíjí se, mé rozhodnutí přijatelné,“ vyjádřila se zpěvačka pro MF DNES.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru