Černoch z letáku Lidlu se objevil v České republice v další kampani

Začátkem ledna byl český internet pohoršen kvůli tomu, že se v letáku diskontního řetězce Lidl objevil černošský model Alpha Dia. A nyní ve stopách Lidlu jde společnost Lion Mobile, která prodává čínské mobily Xiaomi.

Alpha Dia se stal tváří nové kampaně společnosti Lion Mobile. V České republice tak známý černošský model propaguje nejen oblečení, ale i high-end bezrámečkový smartphone Xiaomi Mi Mix.

xiaomi

„Když můžeme nakupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené,“ říká Jiří Opletal, jednatel firmy Lion Mobile.

Internetový obchod Xiaomimobile.cz, který má pod svými křídly Lion Mobile, se staví proti rasistickým a xenofobním projevům, které byly mířeny na adresu obchodního řetězce i samotného modela.

„V Xiaomimobile jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené. I proto jsme nafotili tyhle fotky. Na barvě kůže, nebo původu nám prostě nezáleží,“ dodal Jiří Opletal.

Zdroj: Tisková zpráva

Komentáře

Nahoru