CEO Googlu Sundar Pichai se stal obětí hackerů

Počítačoví piráti napadli účet na platformě Quora výkonného ředitele společnosti Googlu. Hackerská skupina, která vystupuje pod názvem OurMine, se už na začátku měsíce vloupala do účtů na Twitteru a Pinterestu zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga.

Hackerskou skupinu OurMine tvoří tři muži, kteří prostřednictvím platformy Quora, kterou má Sundar Pichai propojenou s účtem na Twitteru, odeslali zprávy. Hackerské příspěvky tak vidělo 508 tisíc sledujících. Ačkoliv Sundar Pichai tweety odstranil, server The Next Web je stihl zachytit.

Sundar-Pichai-Twitter

Příspěvky od hackerské skupiny na profilu CEO Googlu. Zdroj: The Next Web

OurMine tvrdí, že vytahuje hesla z prohlížečů celebrit. A poté se pokouší přes účty celebrit propagovat jako bezpečnostní firma a nabízet svou podporu těm, kteří se nechtějí stát obětí hackerů. I když to není nejlepší způsob, jak získat důvěru u potenciálních zákazníků, možná skupině byznys funguje.

The Next Web kontaktovat společnost Google, platformu Quora a skupinu OurMine pro komentář. A prozatím se vyjádřili kybernetičtí zločinci, kteří tvrdí, že prováděli pouze test.

„Testujeme zabezpečení lidí. Nikdy jsme neměnili jejich hesla. Udělali jsme to, protože jsou tu jiní hackeři, kteří mohou jejich profily hacknout a vše změnit.“

Skupina také poznamenala, že se jí podařilo hacknout profil výkonného ředitele internetového giganta, protože využila zranitelnosti platformy Quora.

Zdroj: The Next Web, Zdroj titulní fotografie: Wikipedia

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru