Dnes vyšlo 1 článků

Ceny notebooků s operačním systémem Windows 8 stále klesají

Ceny notebooků s operačním systémem Windows 8 stále klesají

Řidký zájem o Windows 8 je samozřejmě pro Microsoft špatná zpráva, pro zájemce nových notebooku je však tato zpráva velice příznivá.

Notebooky s 15 palcovými displeji a operačním systémem Windows 8, které pohánějí procesory Ivy Bridge od Intelu, se podle serveru DealNews dají ve Spojených státech nyní koupit již za tři sta dolarů. Většina notebooků s operačním systémem Windows 7 stále stojí mnohem více než jejich konkurenti s Windows 8, což je velice zajímavým zjištěním, jež je  založeno na průzkumu v několika internetových obchodech. Po deseti měsících od svého vydání se notebooky s Windows 7, procesory Core i5 Sandy Bridge a 15 palcovými displeji prodávají za cenu okolo 400 dolarů. Tedy jejich cena je o 34 % nižší, než v prvních dnech, kdy se notebooky dostaly na pulty prodejen. Pro srovnání – cena deset měsíců starých notebooků s podobnou konfigurací a systémem Windows 8 poklesla o 46 %.

Windows 8 s novým uživatelským rozhraním odrazuje mnohé uživatele

Někteří zákazníci mají o starší operační systém zájem proto, aby se vyhnuli Windows 8 s novým uživatelským rozhraním, jež se nehodlají znovu učit.

Tito zákazníci, kteří nechtějí používat uživatelské rozhraní Windows 8 s dotykovým displejem, jsou jedním z důvodů, proč  notebooky s Ivy Bridge a Windows 8  tak zlevnily. Slevy na zařízení s Windows RT jsou také v e-shopu Microsoftu, nejsou však tak extrémní jako v jiných obchodech. Microsoft se pokusí uživatele k Windows 8 dále nalákat, vydáním významné aktualizace tohoto systému s názvem Windows 8.1 , jež přinese nové funkce.

Analytici v čele s Robem Enderlem z analytické společnosti Enderle Group předpokládají, že na podzim se na trhu objeví nové notebooky s operačním systémem Windows 8.1, což by mohlo dále zlevnit současné přístroje s Windows 8. A jaké jsou další důvody toho, že se zařízení s Windows 7 prodávají dráž než ta s Windows 8? Je to jednoduše kvůli nabídce a poptávce. Je velký nedostatek zařízení s Windows 7, protože OEM byli na konci minulého roku požádáni, aby je přestali vyrábět,“ řekl Enderle „ A ti uživatelé, kteří chtějí i nadále pracovat ve starém známém prostředí Windows, si za to tak budou muset připlatit. Na druhou stranu – nových produktů na světovém trhu je stále dost.

Zdroj: https://computerworld.cz/analyzy-a-studie/ceny-notebooku-s-windows-8-stale-padaji-49723

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru