Centrální registr vozidel nebude, ale kdo zaplatí škody

Absurdní situace s přidělováním IT zakázek pokračuje a veřejnost se ptá, kdy tato praxe skončí. Jestliže v 90. letech minulého století se obohacování realizovalo pomocí podivných převodů státního majetku na soukromé osoby, dnes je tunelován stát pomocí zakázek a dotací.

Drzost a arogance úředníků, kteří spravují naše společné peníze, je neuvěřitelná. Centrální registr vozidel je mediálně velice sledovaná záležitost. Téměř každý někdy registroval vozidlo a setkával se s řadou problémů. Řešení těchto problémů měl přinést celostátní registr. Díky lumpárnám státní byrokracie a firmám, které se přisály na státní rozpočet, dnes bude tento projekt zastaven.

Řada občanů si musela vystát dlouhé fronty, vyčekat mnoho hodin, aby se dozvěděla, že systém je nefunkční. Další „dobré“ zprávy poskytl denní tisk. Internetový projekt byl zadán bez veřejné soutěže firmě, která má vazby na příslušné ministerstvo. S takovým projektem nemá zkušenosti a vůči občanům nemá žádnou zodpovědnost.

Pokud občan nezaplatí daně nebo nepřizná nějaký svůj výdělek, bude trestně stíhán, dehonestován a bude mu nařízena náhrady škody. Ruka zákona je nekompromisní a daně stát vybírá tvrdě a bezohledně. Odvody státu se stále zvyšují, ale stát hospodaří špatně a je neustále ve ztrátě. V době úsporných opatření, která se dotýkají i nejslabších skupin obyvatelstva (důchodců, invalidů, matek s dětmi) si bezohledně a nezodpovědně dovolí někdo konkrétní a nepostižitelný vyhodit desítky milionů. Škody přitom nejsou jen ve ztrátě projektu, ale také následných škodách, kterými jsou zbytečná školení, ztráty výdělků občanů při registracích, čas státem placených úředníků a škody z návratu k původnímu řešení.

Otázkou ani není trestní odpovědnost nebo náhrady škody. Ta by měla být samozřejmá. Kdy skončí tyto praktiky? Kdy bude občan ceněn úředníky jako lidská bytost a nejen jako zdroj bezpracného zisku? Vždyť touto lumpárnou se krátí peníze v rozpočtu, mnoho daňových poplatníků zbytečně odvádělo daně a praxe s veřejnými zakázkami dál pokračuje. Kdo zastaví tyto krádeže, které poškozují poctivého pracujícího člověka?

Zdroj: Pooh

Komentáře

Nahoru