Dnes vyšlo 1 článků

Cenové porovnání: PlayStation4 vs. Xbox One

Herní analytik Michael Pachter nedávno publikoval nový výzkum týkající se ceny nové generace herních konzolí. Tvrdí, že PlayStation 4 bude stát 349 dolarů (cca 6900 Kč) a Xbox One si ponese cenovku s hodnotou 399 dolarů (zhruba 7900 Kč).

Herní konzole nové generace od Sony a Microsoftu se světu představovaly během několika posledních měsíců. Od úplných začátků, kdy se šířily pouze zvěsti, až k oficiálnímu představení. Ale docela dost detailů okolo nich je stále záhadou. Včetně jejich skutečné ceny.

Podle analýzy Michaela Pachtera z Wedbush Securities vynaloží Sony na PlayStation 4 náklady 275 dolarů, tudíž spekuluje, že si za herní konzoli bude účtovat 349 dolarů (asi 6900 Kč).

Microsoft za Xbox One mezitím utratí 325 dolarů, a tak si za něj podle Pachtera bude účtovat 399 dolarů (7900 Kč).

xbox-one-vs-playstation-4

Jak u PlayStationu 4 tak i u Xboxu One se očekávaly mnohem větší ceny, takže bude moc zajímavé sledovat, kolik budou obě konzole nové generace nakonec stát a jestli Sony nebo Microsoft potvrdí ceny už příští týden na E3 – světově známé výstavě pro všechny hráče Electronic Entertainment Expo.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru