Dnes vyšlo 15 článků

Čeněk Stýblo z Viralbrothers láme rekordy sledovanosti na YouTube

Určitě jste už zaslechli o Čeňkovi Stýblovi a Eriku Meldikovi z Viralbrothers, jejichž videa zaznamenali obrovský ohlas jak u nás, tak i v zahraničí. Právě prvně zmiňovanému se povedl další husarský kousek. Nová série jeho videí zaznamenala už více jak 107 miliónů zhlédnutí což z Čeňka udělalo milionáře!   

Čeněk Stýblo a jeho přítelkyně Lenka Kučavíková natáčejí komická videa parodující život superhrdinů. Sledují je lidé z celého světa.

spiderman

Čeněk v akci

Obyčejný život superhrdinů aneb aktuální světový trend

Videa zobrazující superhrdiny v běžných životních situacích zaznamenaly na závěr uplynulého roku vzrůstající popularitu. Toho si všiml i Čeněk Stýblo a tak se rozhodl založit kanál SuperHero Real Life. Zpočátku si těchto videí moc lidi nevšímalo, zlom však nastal ve chvíli, kdy do natáčení zapojil svou přítelkyni Lenku. Jejich společné superhrdinské video zaznamenalo rekordních 25 miliónů zhlédnutí za necelé tři týdny od vydání.

Tohoto úspěchu si všiml i jeho parťák Erik Meldik, který začal s tvorbou podobných videí na kanále SuperHero VS SuperHero. Daří se i jemu – kanál za necelé dva měsíce existence zaznamenal téměř 40 miliónů zhlédnutí.

Videa generují statisícové zisky

Zbohatnout na tvorbě YouTube videí může být někdy až nepochopitelně snadné. Díky partnerskému programu, který vyplácí autorům podíl z reklamy, si mohou YouTubeři přijít na velmi slušné částky. Dvojce Viralbrothers svá videa narozdíl od českých kolegů cílí na celosvětové publikum, kde jsou podíly z reklamy daleko lépe ohodnocené. Čeněk Stýblo si tak za poslední měsíc mohl přijít až na 1,5 miliónů korun.

Vynořily se i negativní ohlasy, které polemizují nad kvalitou obsahu, ale jak podotknul sám autor na svém facebookovém profilu, tahle superhrdinská série je určená zejména pro děti ve věku 4-5 let. A očividně je to hodně baví!

Komentáře

Nahoru