Celý internet řeší matematický domácí úkol 10letého chlapce

Desetiletý chlapec z Velké Británie měl vyřešit poměrně těžkou otázku, která byla součástí jeho domácí úlohy z matematiky. A měl vypočítat obvod pravoúhlých obrazců.

Nicméně stále ve své hlavě nenacházel odpověď, a tak požádal svého otce o radu. Přestože je jeho otec kvalifikovaný v oboru matematiky a ekonomie, s otázkou si také nevěděl rady. Otec se rozhodl sdílet úkol na sociální síti Facebook, přičemž doufal, že jeho přátelé mu pomohou s rozluštěním matematické úlohy. Ale pouze několika málo lidem se podařilo rozlousknout tento matematický oříšek.

content-1465905161-mathsquestion

Dokážete vyřešit tento matematický úkol? Zdroj: IFL Science

„Strávil jsem nad úkolem hodinu, ale na nic jsem nepřišel. Zjistil jsem, že je to nemožné. Dokonce jsem úkol poslal svému známému, který má diplom z ekonomie, a byl také zmatený. A přátelé, kteří učí matematiku, také nedokázali na matematickou otázku odpovědět,“ dodal otec desetiletého chlapce.

I napříč masovému zmatku, někteří lidé přišli na řešení. Odpověď je 44 pro řešení obou obrazců. Druhý úkol vypadá být více matoucí, protože vyžaduje několik dalších kroků, aby mohl být vyřešený. A není ani jasné, která strana má 2 centimetry. Ale pokud předpokládáme, že je to ta menší vertikální strana, příklad je řešitelný.

Tento úkol je pro desetiletého chlapce skutečně těžký, nemyslíte?

Zdroj: IFL Science

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru