Dnes vyšlo 15 článků

Čekání při prodeji učebnic na dobírku

Zhruba před měsícem a půl v článku Nevím jak poslat staré nepotřebné učebnice ze školy na dobírku! Poradí někdo ? radím jak se zbavit starých učebnic nebo knih u kterých máte novější vydání a to staré chcete ještě nějak zpeněžit. Samozřejmě se to dá zobecnit, ale za měsíc začne škola tak budeme místo obecných termínů používat konkrétní termín učebnice.

Poštovní doručovatel nezastihne adresáta

Problém je, že když poštovní doručovatel nezastihne doma tak balíček je uložen na poště a je jen na vašem kupci, kdy si pro balíček dojde, problém je v tom, že vás někdy leností někdy časovou zaneprázdněností zbytečně zdržuje čekáním na peníze z dobírky, protože pošta je vám pošle do 3 pracovních dnů až když kupec zaplatí.

Teď co dělat

Když mu budete každý den telefonovat a emailovat, aby už konečně naklusal na poštu a vyzvedl si balík tak se na vás vykašle a příště si od vás nic nekoupí až budete něco prodávat

Platba předem

Pokud budete požadovat před posláním balíku platbu předem tak opět bankovní převod trvá 2 pracovní dny (největší problém ke konci pracovního týdně – čtvrtek, pátek a peníze dostanete pondělí, úterý), což se dá vydržet v pohodě, jenže ne každý je naivka a bude se bát že mu místo učebnic nebo starého notebooku, pošlete cihličku nikoliv zlatou, ale tu stavební, tudíž velké nucení do platby předem může být taky cesta na dno bazénu.

Osobní odběr je problém, když kupec je  z druhé strany republiky a cesta by byla dražší když prodáváte něco za stovku.

Dotaz na infolinku callcentra České pošty

Ptal jsem se na callcentru české pošty, zda by nemohli něco vymyslet, aby odesilatel dostal dobírku hned, ale slečna na druhém konci emailového klienta odpověděla větou z manuálu, že nic takového nepřipravují a měl jsem z jejího textu dojem, že se jí ani o tom nechce přemýšlet jestli by přece jen nebyl realizovatelný nějaký kompromis.  Mě jako malopodavateli by to asi živit nezlepšilo, ale třeba e-shopům by to za úvahu určitě stálo.

 

 

Komentáře

Nahoru