Čeho Steve Ballmer nejvíce lituje a co bude dělat, až skončí v Microsoftu?

Čeho Steve Ballmer nejvíce lituje a co bude dělat, až skončí v Microsoftu?

Určitě se na vás zprávy o tom, že Steve Ballmer oznámil, že v příštích dvanácti měsících opustí Microsoft, valí ze všech stran. Je to totiž velká událost. I my jsme se už podívali na to, co asi bude dále bez něj dělat Microsoft, a teď se pojďme v rychlosti kouknout na to, čím se bude po svém odchodu zabývat Steve Ballmer. A necháme ho také zhodnotit, co považuje za svoji největší chybu ve vedení Microsoftu.

Ballmer si udělal trochu času, aby v rozhovoru popsal své období, které strávil ve společnosti Microsoft, a vysvětlil, že vlastně nikdy nemyslel na to, co by mohl dělat po odchodu z tohoto tech obra.

„Upřímně řečeno nevím. Nestrávil jsem mnoho času – vlastně jsem neměl čas na přemýšlení o tom, co přijde. A nebudu na to mít čas, dokud na mé místo nepřijde můj nástupce,“ řekl, když dostal otázku, co bude jeho dalším cílem.

„Celý můj život byl o rodině a Microsoftu. A já si vychutnávám myšlenku, že mě čeká další kapitola, kapitola dvě chcete-li, v mém životě, kdy dostanu šanci získat zkušenosti z dalších stran života, dozvím se více sám o sobě a o všech, ale nemám v hlavě konkrétní plán.“

Pokud jde o jeho největší zklamání, poukázal Ballmer jasně na systém Windows Vista. O Windows 8 a jejich pomalém přijetí a prodeji, který je stále výrazně pod očekáváním, se nezmínil.

„No víte, já jsem měl šanci udělat spoustu chyb, ale abych řekl pravdu, tak pravděpodobně věc, které nejvíce lituji, je, že jsme udělali něco takového jako Windows Vista. Řekl bych, že to je asi věc, která mě mrzí nejvíce,“ uvedl Ballmer.

Visty byly oficiálně vydané 30. ledna 2007 a musely čelit velké lavině kritiky z mnoha důvodů včetně například hardwarových požadavků. Microsoft nutil mnoho uživatelů upgradovat své systémy na Windows Vista, ale funkce jako například rozhraní Aero měly hrozný vliv na výkon počítače.

Tolik kritizovaný Windows Vista.

Tolik kritizované Windows Vista.

Prodej nebyl nikdy moc úžasně obrovský, takže Visty se dnes nachází sotva na 5% počítačů na celém světa, zatímco Windows XP, jedenáct let starý operační systém, jehož podpora za 8 měsíců skončí, stále běží na 37% počítačů.

Zdroje: ZDNet, Softpedia, WPcentral

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru