Čech se se svým plovoucím prostředníčkem dostal až na Business Insider

Čech se se svým plovoucím prostředníčkem dostal až na Business Insider

V České republice je teď čas voleb. Umělec David Černý se rozhodl bojovat s tím po svém a oslavit tuto rozporuplnou dobu dílem, které umístil na řeku Vltavu. Rozhodně si tím získal spoustu pozornosti. A nejen u nás v Česku.

Kontroverzní umělec David Černý zvedá na Pražský hrad prostředníček. Deset metrů vysoká ruka si sedí na lodi na Vltavě u Národního divadla. Nadrozměrný prostřední prst dává nepochybné neslušné znamení prezidentovi Miloši Zemanovi.

Zeman podle všeho v současné době není v Česku a uvedl, že nechce komentovat něco, co sám neviděl.

rtx14id9

Černý je svým odporem k Zemanovi již dobře známý. Poprvé se pořádně projevil, když v loňských přímých prezidentských volbách pomáhal s kampaní Karla Schwarzenberga. Letošní působivé umělecké dílo bylo vytvořeno v MeetFactory a na místo nainstalováno v časných hodinách 21. října.

„Náš prezident je dalším důvodem, proč nežít v České republice. Politický systém zde není dobrý a většina lidí to ví. Myslím, že by se mi lépe žilo v New Yorku, a už bych se sem nevracel. Myslím, že bych se vrátil možná tak na tři měsíce v roce,“ uvedl Černý.

Díky své obří ruce bude zřejmě známý i v New Yorku a ani by se tam nemusel stěhovat.

Zdroje: Business Insider, Prague post

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru