Dnes vyšlo 15 článků

CDN77 jako první na světě přináší svým zákazníkům HTTP/2

Stávající protokol HTTP/1.1 je tu s námi už přes patnáct let. Tehdy nebyl špatný, ale nároky se změnily. Kdysi byly webové stránky tvořené jen textem, postupně přibyly nechutné gify, ale dnes jde primárně o grafiku, kterou je nutné při zobrazení stránky načíst. A na to už je stařičký HTTP/1.1 trochu pomalý.

HTTP/2 je ve světě stále ještě v testovací verzi, ale česká společnost CDN77 ho jako první na světě nasadila naostro. Nabízí ho všem svým zákazníkům, kteří budou mít zájem. Zmodernizování služby není zpoplatněno, prostě si jen ve svém účtu zvolíte, že toužíte po HTTP/2, a neplatíte nic navíc.

V čem je HTTP/2 tak přelomový?

Pro nás uživatele přináší jediné, ale významné plus: rychlost. Společnost CDN77 pro vás připravila testovací stránku http2demo.io, kde si to můžete na vlastní kůži vyzkoušet.

Rozdílu si všimnete už na úvodní fotce složené ze 200 malých obrázků. Ale pokud vám o sekundu rychlejší čas nepřijde jako nic závratného, popojeďte trochu dolů a zkuste si otevřít obrázek o velikosti 14MB přes HTTP/1 a pak přes HTTP/2. Tam už je rozdíl opravdu znatelný.

http_rozdil

Zakladatel a šéf CDN77 Zdeněk Cendra uvedl, že během necelých 24 hodin si demo vyzkoušelo 70 000 lidí. Přestože jsou první, kdo technologii nasazuje, předpokládá, že do jednoho nebo dvou let bude běžná.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru