Castle Crashers

[raw][hodnoceni][/raw]

[raw][/raw]

Žánr: RPG, dobrodružné, indie
Platforma – PC/ X360 / PS3
Forma: placená
Multiplayer: ano
Vydání – 26.9.2012 (Na Steamu pro PC)
Vývojáři: Behemonth
Autor recenze – František Soukup

Již když hru zapnete a uvidíte podařené loadovací animace a titulní obrazovku, zjistíte, že tahle hra rozhodně není odfláklá a že autorům na každém detailu záleží. Menu je jednoduché stejně jako ovládání a pochopení základních mechanismů hry. Velmi doporučuji ovladač, jelikož bez něj je hra téměř neovladatelná a to velice ničí hratelnost. Pokud jste to totiž nevěděli, tak verze na PC je portovaná z Xboxu 360 a tudíž byla pro gamepad původně určena.

Minimální požadavky

OS: Microsoft® Windows® XP / Vista / 7
CPU: Intel Core 2 Duo 2GHz+ or better
GPU: 256 MB video card
HDD: 255 MB space
RAM: 1 GB RAM
DX: DirectX 9.0c (včetně) nebo vyšší

Castle crashers je indie hack and slash RPGčko s kreslenou grafikou. Hrou se tedy musíte prosekat a promlátit, což není vždy tak jednoducé, jak to zní.

Stereotypní záležitost? Tak to ani náhodou

Celou hrou procházíte temnými hvozdy, hrady, mosty, jeskyněmi i řekou, o prostředí zde tedy nouze není. Člověk může v různých lokacích najít různé protivníky a bossy a dokonce občas, když máte štěstí, můžete za keřem nalézt i nějakého toho kamarádského moba. Hra pak tedy nabírá obrátky, jelikož tito zvířecí kamarádi za vás mohou dělat různé menší, nebo pro vás otravné činnosti – např. Netopýrek se přisaje na hlavu vašich nepřátel čímž jim ubírá HP a jsou pomalejší, Frogglet za vás sbírá svým jazykem itemy atp. Zvířátek je zde dohromady 28 (+2 z DLCček), což je bohužel méně oproti zbraním, kterých se ve hře nalézá nezpočet.

668993-cardinal_super

Do zbrojnice a „chléva“, kde jsou vaše zbraně a kde sídlí vaši peti se dostanete hned na začátku, tudíž se stává otravným neustálé vracení se na začátek mapy jen abyste si změnili zbraň / peta. Když jste v určité lokaci, musíte nejdříve zabít všechny nepřátele kolem sebe, než se dostanete dále. Že na vás již nikdo nečeká v koutě a můžete postoupit znázorňuje malá šipečka na kraji obrazovky, která se objevila již ve více titulech (např. Street Fighter). Klasičtí protivníci jsou silnější a silnější, zatímco bossové jsou zvrhlejší a úchylnější. Nejednou se vám stane, že se na vás boss doslova vy***e, nebo před vámi začne hrát na bomby vrhající varhany. Na celé hře je tedy krásně vidět, že autoři mají velmi bujnou představivost a jsou velmi kreativní.

 

Doporučit? Jistě!

U mě vždy hrála velikou roli i hudba, která zde na mě působí uklidňujícím dojmem. Co se týče zvuků, je hra také celkem bohatá, jelikož zvuky nechybí ani v cinematicsech, kde vám vždy boss ukáže co všechno šíleného dokáže. Grafiku jsem již vypíchl a ničím nezklame. Takže závěr?

Pokud hledáte hru co by vás zabavila na dlouhé hodiny, měla nějaký ten příběh a dokázala zaujmout, myslím, že jste ji našli. Castle Crashers nezbývá než doporučit, jelikož dle mého názoru je hrou téměř dokonalou a nudit vás začne jen když se někde zaseknete, nebo hru dostanete. Já se za celou dobu zasekl tak třikrát a to většinou z vlastní blblosti.


Není k dispozici.

Již delší dobu se soustředí na Informační Technologie, mobilní zařízení, hardware celkově a vůbec všechno, co může studenta zajímat.

Komentáře

Nahoru