Dnes vyšlo 1 článků

Cary! – první aplikace na prodej ojetých vozů

Cary! je první aplikace, která slouží uživatelům ke koupi a prodeji ojetých vozů. Jedná se o vůbec první aplikaci tohoto typu a jako startup z Dubaje tento projekt na crowdfoundingovém webu  Eureeca získal v roce 2014 neuvěřitelných 100 tisíc dolarů (cca 2,4 milionů korun). Příště chce zakladatel Mohammed Johmani vybrat příspěvek 4 miliony dolarů, tedy cca 96 milionů Kč.

Cary je startup z Dubaje a e-commerce platforma,která uživatelům umožňuje nákup a prodej použitých vozů mezi sebou ve vzdálenosti do 32 km. Jedná se o vůbec první aplikaci tohoto typu, která byla spuštěna v roce 2013 a v současné době má 30 000 uživatelů. Společnost nyní funguje z části z vlastních zdrojů, částečně z crowdfundingu.

2015-11-08_214640

Cary! První aplikace pro prodej vozů

Jak aplikace funguje?

Stačí pouze nahrát fotografii a informace o automobilu nebo jakékoliv součástky, která se týká automobilů a nabídnout je lidem ve vašem okolí. Během 30 minut může být ojetý automobil prodaný.

2015-11-08_234602

Stačí nahrát fotografii a můžete prodávat…

Zájem o rozšíření působnosti do dalších zemí

V roce 2014 společnost získala 100 tisíc dolarů (zhruba 2,4 milionů korun) skrz crowdfoundingovou platformu Eureeca. V dalším kole financování by se ale chtěla vyhnout místním investorům a zaměřit se na zájem v Evropě, USA nebo na Dálném východě s cílem získat 4 miliony dolarů, tedy cca 96 milionů Kč, říká Mohammed Johmani, zakladatel projektu.

Zatím nejsou účtovány transakce

V současné době Cary svým uživatelům neúčtuje transakce týkající se prodeje vozů. Firma ale plánuje zavést 15% paušální poplatek na všechny transakce, jakmile bude mít zmíněná platforma půl milionu uživatelů, což je očekáváno během roku 2016. Aplikaci je možné získat zdarma přímo na carymarket.net

Zdroj/foto: businessweekme, eureeca

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru