Dnes vyšlo 15 článků

Car Sharing: Squad Mobility odhaluje „první“ Solar City Car

Car Sharing: Squad Mobility odhaluje „první“ Solar City Car

Nizozemský vývojář EV Squad Mobility představil funkční prototyp svého Squad Solar City Car, elektrické čtyřkolky poháněné vlastními solárními panely. Koncept Squad Car je určený do měst a má sloužit jako malé, městské auto s nulovými náklady a emisemi.

 „Ano, plánujeme také přivést Squad Solar Car do Austrálie, přestože zavádění začínáme v Evropě. Pokud jde o načasování, mimo jiné to závisí také na místním zájmu. Počet předobjednávek mimo EU bude určující,” říká. Squad Solar City Car, pojmenovaný Squad podle toho, že se jedná o čtyřkolku na solární pohon, se v současné době očekává, že bude k dispozici v roce 2022. Je navržen jako zjednodušená možnost dopravy pro obyvatele měst.

Dvoumístná čtyřkolka se automaticky nabíjí na slunci, ale pyšní se také vyměnitelnými bateriemi. Malá velikost je určena pro městské obyvatele nebo flotily ve městě, které mohou využít nižší stopu pro rychlou navigaci po městě a parkování ve více prostorách. Vyměnitelné baterie poskytují až 100 kilometrů čistě elektrického dosahu a solární panel na střeše jednotky poskytuje dalších 20 kilometrů elektrické energie denně.

Společnost Squad Mobility rychle poukazuje na to, že průměrné používání malých automobilů je kolem 12 kilometrů za den, což znamená, že solární střecha může poskytnout veškeré potřebné nabití. Pokud je však zapotřebí větší dosah, přenosné vyměnitelné baterie lze nabíjet přímo z běžné elektrické zásuvky.

Squad Mobility vysvětluje, že čtyřkolka disponuje kamerovým systémem, díky kterému je možné vozítko ovládat na dálku, pomocí dálkového ovládání. To je možné v případě, že řidič auto špatně zaparkuje nebo brání někomu ve výjezdu.

Společnost Squad Mobility tvrdí, že vůz Squad Solar City Car je v současné době k dispozici pro předobjednávku s maloobchodní cenou začínající na 5 750 EUR bez DPH. Společnost na svých webových stránkách naznačuje, že vůz bude k dispozici také prostřednictvím měsíčního pronájmu nebo předplatného.

Zdroj, foto: thedrive.io

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru