Tisková zpráva: Canon uvádí kruhový makroblesk Lite MR-14EX II

Značka Canon přichází s novým kruhovým makrobleskem Lite MR-14EX II, kterým doplňuje svůj úspěšný systém EOS. Nový model kruhového blesku je určený pro pokročilé fotografy, kteří digitální zrcadlovky využívají pro makrofotografování. Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II nabízí úžasnou flexibilitu při nasvícení a focení pestré škály objektů. Ve srovnání se svým předchůdcem přináší tento blesk řadu vylepšení, včetně nezávislého použití hlavy blesku, zrychlení reakcí a rozšířených uživatelských funkcí.

Nový blesk je kompatibilní s celou produktovou řadou digitálních zrcadlovek EOS a nabízí plně automatické měření blesku E-TTL II zajišťující přesné a konzistentní expozice. Vylepšená pilotní světla využívají vysoce jasné bílé LED diody, které ve srovnání s předchozím modelem nabízejí lepší osvětlení a umožňují tak snadné zaostření i při špatných světelných podmínkách. Nový blesk přináší také větší flexibilitu, především pak díky nezávislému ovládání levé i pravé bleskové výbojky a vysokému směrnému číslu 14. Tyto vlastnosti umožňují uživatelům pohrát si s jedinečným a tvůrčím nastavením osvětlení i při focení detailů při velkém zvětšení.

Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II lze využívat také jako bezdrátovou optickou hlavní jednotku pro vzdálené ovládání blesků řady EX Speedlite, a to s bezdrátovým infračerveným ovládáním až tří skupin externích blesků. Prostřednictvím integrovaného panelu LCD navíc můžete velmi přesně doladit parametry nasvětlení. K dispozici jsou také nové funkce – 12 uživatelských a tři osobní. Díky těmto funkcím můžete upravovat nastavení blesku tak, aby přesně vyhovovalo vašim tvůrčím záměrům.

Kruhový makroblesk Lite MR-14EX II nabízí také řadu nových a vylepšených funkcí, které zvyšují jeho využitelnost. Díky přepracovanému ovládání mohou uživatelé aktivovat jednotku blesku přímo z nabídky na displeji digitální zrcadlovky. K dispozici je i nový indikátor, který zobrazuje proces nabíjení blesku. Čas potřebný k nabití byl zkrácen na pouhých 5,5 sekundy a samotné nabíjení je takřka neslyšitelné. Nový blesk je tak ideální i pro fotografy, kteří fotí plaché objekty, např. hmyz.

Vylepšené tělo blesku obsahuje nový zajišťovací mechanismus, který na jeden dotek umožňuje rychlé a snadné připojení blesku k fotoaparátům EOS. Odolnost a spolehlivost blesku zvyšuje kovová upevňovací patice i prachu odolné provedení. Kabel blesku je nyní připojený na pravé straně, čímž je zcela vyloučena kolize se spouští fotoaparátu. Blesk také nijak nebrání použití filtrů na objektivy, a fotografy tak nijak neomezuje v jejich tvůrčí svobodě.

Klíčové vlastnosti Macro Ring Lite MR-14EX II:

  • Kruhový design, který umožňuje všestranné osvětlení
  • Dvě nezávisle nastavitelné bleskové výbojky
  • Velký výkon díky směrnému číslu 14 (při ISO 100)
  • Bezdrátové spouštění dalších blesků
  • Technologie LED, která ulehčuje zaostřování při špatných světelných podmínkách
  • Snadno použitelné ovládací prvky
  • Rychlé a tiché nabíjení

 

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                             Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                          t: +420 225 280 390

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru