Tisková zpráva: Canon představuje tři nové objektivy – špičkový výkon a bezkonkurenční flexibilita

Canon představil tři nové objektivy z oblíbené řady objektivů EF, které jsou určené profesionálním fotografům i vášnivým amatérům. Nový profesionální objektiv EF 24-70mm f/2.8L II USM nahradí model EF 24-70mm f/2.8L USM a objektivy EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM jsou první pevné širokoúhlé objektivy na světě s optickou stabilizací obrazu. Všechny tři objektivy poskytují maximální výkon, jaký si může moderní fotograf přát. Kombinují prvotřídní kvalitu obrazu, odolnost a intuitivní ovládání.

EF 24-70mm f/2.8L II USM: Ultravýkonný standardní zoom

Odolný objektiv EF 24-70mm f/2.8L II USM s kompletně novou optikou poskytuje vynikající kvalitu obrazu. Kompaktní design je ideální pro přepravu a řada optických vylepšení poskytuje vyšší výkon pro zachycení každého detailu. Současně došlo ke snížení zkreslení při použití zoomu, a to zejména při maximální ohniskové vzdálenosti 70mm.

Nový optický systém obsahuje dva prvky UD (Ultra-low Dispersion – ultranízký rozptyl) a jeden prvek Super UD pro minimalizaci chromatické aberace. Objektiv poskytuje konzistentně ostré a vysoce kontrastní fotografie. Povrchová úprava Canon Super Spectra potlačuje odlesky, brání vzniku závoje a zajišťuje vynikající vyvážení barev. Navíc fluorová vrstva odpuzuje prach a nečistoty a minimalizuje otisky prstů, které ulpívají na přední a zadní části objektivu.

EF 24-70mm f/2.8L II USM také umožňuje fotografům zachytit objekty zblízka s minimální zaostřovací vzdáleností 0,38 m při všech ohniskových vzdálenostech v celém rozsahu zoomu. Kruhový ultrazvukový motorek (USM) v kombinaci s vysoce výkonným procesorem a pokročilým algoritmem AF zaručuje přesné, tiché a velmi citlivé automatické zaostřování. Pro každého, kdo chce mít naprostou kontrolu nad záběrem, je k dispozici i v režimu AF možnost manuálně přeostřit.

Elegantní design řady L

EF 24-70mm f/2.8L II USM je nejnovější objektiv elitní řady L společnosti Canon, který nabízí vysokou kvalitu a vylepšený design. Mechanická konstrukce byla vylepšena a nabízí lepší odolnost zoomu a systém v těle objektivu zajišťuje větší odolnost proti nárazům a otřesům. V porovnání s předchozím modelem je objektiv o 10 mm menší, lépe se přenáší a je vhodnější pro každodenní používání. Nový spínač pro zajištění zoomu umožňuje uzamknou zoom na maximu, čímž se zabrání poničení objektivu při přepravě. Konstrukce se zvýšenou odolností proti vodě a prachu dovoluje fotografovat i za nepřízně počasí.

První širokoúhlé objektivy na světe se stabilizací obrazu

Canon také představuje nové objektivy EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM. Jako vůbec první 24mm a 28mm širokoúhlé objektivy na světě s pevnou ohniskovou vzdáleností disponující optickou stabilizací obrazu. Oba objektivy jsou velmi flexibilní a umožňují zachytit široké spektrum scén a objektů, proto jsou vhodné pro focení krajiny i reportážní snímky. Kombinují vysokou světelnost se stabilizací a zaručují ostré snímky i při focení z ruky nebo za horších světelných podmínek.

4kroková stabilizace je ideální pro zachycení ještě širšího spektra scén. Oba modely mají světelnost f/2.8, která umožňuje fotografům v praxi použít menší hloubky ostrosti nebo fotit ve špatných světelných podmínkách. Dobrá světelnost a technologie stabilizace obrazu usnadňují fotografování pohyblivých objektů. Pokročilá technologie stabilizace obrazu detekuje pohyb objektu a automaticky přepne z režimu Normal IS na Panning IS, čímž pomáhá zachytit pohyb s větší přesností.

O rychlé a tiché automatické ostření (AF) se stará kroužkový motorek USM a další funkce, včetně optimalizovaného AF ovládání. Zároveň lze v režimu AF i plně manuálně zaostřovat. Minimální zaostřovací vzdálenosti 0,20 m (EF 24mm f/2.8 IS USM) a 0,23 m (EF 28mm f/2.8 IS USM) umožňují fotografům přiblížit se ještě více malým nebo detailním objektům.

Stvořeny pro výkon

Oba objektivy EF 24mm f/2.8 IS USM a EF 28mm f/2.8 IS USM s vylepšenou optikou přináší ještě lepší kvalitu a snižují nutnost postprodukčních úprav. Asférický optický člen GMo (glass moulded lens element) vyrovnává v rámci optického systému aberaci. Povrchová úprava Super Spektra Coating eliminuje odlesky a závoj. Oba modely svým vzhledem připomínají profesionální objektivy Canon řady L, mají stejnou povrchovou úpravu a podobný design zaostřovacího kolečka. K dispozici je také stupnice zaostření. Kompaktní design umožňuje přibalit objektivy na cesty do prakticky jakékoli brašny.

EF 24-70mm f/2.8L II USM – hlavní charakteristika:

 • Kompletně nová optika zaručuje výjimečnou ostrost snímků
 • Členy s ultranízkým rozptylem (UD) a Super UD
 • Vysoká světelnost f/2.8
 • Zvýšená odolnost proti prachu a vlhkosti
 • Rychlý a tichý USM autofocus
 • Manuální zaostření
 • 9lamelová kruhová clona

EF 24mm f/2.8 IS USM – hlavní charakteristika:

 • 24mm širokoúhlý objektiv (38mm ekvivalent APS-C snímače)
 • Vysoká světelnost f/2.8
 • Až 4kroková stabilizace obrazu
 • USM autofocus
 • Kruhová clona pro měkké rozostření pozadí
 • Povrchová úprava Super Spectra potlačuje odlesky a brání vzniku závoje

EF 28mm f/2.8 IS USM – hlavní charakteristika:

 • 28mm širokoúhlý objektiv (45mm ekvivalent APS-C snímače)
 • Vysoká světelnost f/2.8
 • Až 4kroková stabilizace obrazu
 • USM autofocus
 • Kruhová clona pro měkké rozostření pozadí
 • Povrchová úprava Super Spectra potlačuje odlesky a brání vzniku závoje

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru