Tisková zpráva: Canon představuje kompaktní, všestranné a výkonné objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM

Společnost Canon představila dva nové lehké a kompaktní objektivy  EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM. Oba modely se mohou pochlubit například kontinuálním automatickým zaostřováním v režimu natáčení videa, vynikající kvalitou obrazu a vyšší flexibilitou, což umožňuje všem fotografům bez rozdílu zachytit jakoukoli scénu na fotografii nebo video.

Rychlé a přesné automatické ostření pro kameramany i fotografy

Při fotografování je možné využít plně manuální ostření. Pro začínající filmaře nabízí oba objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM možnost přesného ostření během natáčení videa. Objektivy jsou perfektním doplňkem nového EOS 650D a jsou vybaveny novou technologií krokového motorku (stepper motor – STM), která umožňuje ostření při natáčení objektů v pohybu a zaručuje plynulejší a čistší video.

Vylepšený výkon automatického ostření AF umožňuje fotografům zachytit spontánní záběry s výjimečnými detaily a jasností, což ocení uživatelé zejména při vytváření dokumentárních a akčních snímků nebo fotografií z cest. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM disponují minimální zaostřovací vzdáleností 0,39 m, respektive 0,3 m a umožňují přiblížit se k akci a současně si udržet dokonalé zaostření.

Všestranný objektiv s vysoce výkonným zoomem

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM s ohniskovou vzdáleností 18-135 mm nabízí fotografům kompaktní a všestranný zoom, který lze využít k zachycení nejrůznějších situací, od portrétů až po krajinu čí akční fotografie. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM je vybaven inteligentním optickým stabilizátorem obrazu a zajišťuje vysoce kvalitní fotografie při použití dlouhých časů. Objektiv se také přizpůsobuje tomu, zda fotograf fotí klasicky nebo metodou panning a volí nejvhodnější režim IS pro optimální zachycení scény. Při natáčení videí je automaticky nastaven dynamický optický stabilizátor obrazu, který stabilizuje otřesy způsobené filmařovými pohyby pro zachycení plynulých a stabilních záběrů.

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM má kruhovou clonu EMD (Electro Magnetic Diaphragm), která zajišťuje naprosto přesnou kontrolu nastavení clony a umožňuje jemné rozostření pozadí u fotografií a videí. Vysoká kvalita obrazu je zajištěna napříč celým spektrem zoomu díky čtyřem skupinám čoček včetně UD členu a PMo členu, které potlačují chromatickou aberaci. Povrchová úprava Canon Super Spectra na všech součástech objektivu potlačuje odlesky, brání vzniku závoje, čímž je minimalizována nutnost postprodukčních úprav.

EF 40mm f/2.8 STM – super tenký objektiv pro vysokou kvalitu obrazu

EF 40mm f/2.8 STM je první tenký EF objektiv od společnosti Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností 40mm a světelností f/2.8, takže je ideální pro fotografy, kteří chtějí všestranný, kompaktní a lehký objektiv pro zachycení portrétů, reportážních snímků nebo pro fotografování krajiny nebo na dovolené. Přesnou kontrolu umožňuje 7 lamel clony a EMD vytváří krásný efekt rozostření a asferické čočky s povrchovou úpravou Super Spectra zajišťují optimální kvalitu obrazu od středu čočky až po její okraje pro ohromující snímky

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM – hlavní charakteristika

 • Univerzální rozsah zoomu 18-135 mm – skvělé pro cestování
 • Plynulé a tiché STM zaostřování při nahrávání videí na kompatibilních fotoaparátech
 • Dynamický optický stabilizátor obrazu pro plynulé videozáběry
 • Rychlé automatické ostření s plně manuálním ovládáním
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0,39 m

EF 40mm f/2.8 STM – hlavní charakteristika

 • Přenosný tenký design
 • Plynulé a tiché STM zaostřování při nahrávání videí na kompatibilních fotoaparátech
 • Maximální světelnost f/2.8 pro fotografování za zhoršených světelných podmínek
 • Zaostřovací vzdálenost pro fotografování zblízka 0,3 m
 • Rychlé a tiché automatické ostření pro přesné a ostré snímky
 • Velká kvalit obrazu napříč celým snímkem

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru