Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Canon představuje inkoustovou A3+ tiskárnu PIXMA PRO-1 určenou fotografům

Společnost Canon představila PIXMA PRO-1, vůbec první tiskárnu formátu A3+ s 12-ti samostatnými inkousty. Design PIXMA PRO-1 je inspirovaný zrcadlovkami řady EOS. Stylová novinka nabízí vysoce kvalitní barevný i černobílý tisk a je ideální pro profesionální i amatérské fotografy. PIXMA PRO-1 je vhodná pro tisk ve studiu i pro tisk na komerční výstavy.

Revoluční 12barevný inkoustový systém

Unikátní 12inkoustový systém významně rozšiřuje barevný gamut a přináší novou technologii Chroma Optimalizer. Černá je ještě sytější a lesk je jednotný. Pět černobílých inkoustů zaručuje profesionální kvalitu černobílého tisku s vynikajícími detaily ve stínech a světlých oblastech, jemnou tonální gradaci a potlačení zrnitosti. Tiskárna využívá novou generaci pigmentových inkoustů LUCIA pro delší životnost a kvalitu výtisků, které je tak možné použít na výstavách nebo je prodávat.

Výjimečná kvalita barevných i černobílých výtisků

PIXMA PRO-1 reaguje na vývoj profesionálních fotoaparátů a přináší vstupní rozlišení 1200 ppi (dvojnásobné ve srovnání s předchozími generacemi PIXMA Pro) a produkuje hladší tisk s vysokým rozlišením až 4800×2400 dpi. Nový systém Optimum Image Generating (OIG) analyzuje barvy na fotografii a vypočítá optimální poměr inkoustů a množství kapiček inkoustu, které pak přesně umístí na papír tisková hlava Canon FINE s 12 288 tryskami.

Systém OIG zlepšuje reprodukci barev, přírodní tonální gradaci a jednotný lesk v každém režimu tisku pro všechny typy médií. Tisknuté fotografie vypadají vysoce realisticky. Prostřednictvím 16bitového tisku na barevný kanál je dosaženo hladkých přechodů u barevného i černobílého tisku. PIXMA PRO-1 nabízí také tři barevné režimy, včetně nového barevného foto režimu, který reprodukuje svěží modrou a zelenou, aby přesně odpovídaly barvám, jak si je lidé pamatují. Režim lineární tóny reprodukuje barvy s lineární tónovou křivkou. Režim ICC profily umožňuje uživatelům využití specifických barevných profilů pro různé papíry nebo vytvořit vlastní profily.

Výkon pro komerční využití

PIXMA PRO-1 tiskne v kvalitě, která je vhodná i pro galerie, za cca 2 minuty a 55 sekund, což je výrazné zrychlení oproti 7 minutám a 55 sekundám u modelu PIXMA Pro9500 MkII. Zásobníky inkoustu jsou 2,5x větší ve srovnání s nejbližším modelem PIXMA, takže se prodloužila doba provozu. Přední otevírací panel umožňuje snadný přístup k zásobníkům a zadní podavač pojme až 20 listů fotografického papíru. Ruční podavač je vhodný pro fotografický papír s šířkou až 356 mm (14“) a také těžší umělecké papíry.

Kontrola objemu kapiček inkoustu v reálném čase stabilizuje barvy a hustotu inkoustu a zajišťuje konzistentní barevné tisky. Spolehlivost v komerčním prostředí je zajištěna pomocí funkcí, které se běžně vyskytují v širokoformátových profesionálních tiskárnách, včetně ventilátoru se systémem cirkulace vzduchu a inkousty oddělenými od tiskové hlavy. Ethernet konektivita zlepšuje připojení PIXMA PRO-1 do sítě.

Zjednodušení pracovních procesů a profesionální řízení barev

PIXMA PRO-1 je dodávána s plug-inem Easy-PhotoPrint Pro, který usnadňuje nastavení tiskárny a umožňuje dávkový tisk. Podpora se rozšířila na všechny produkty Adobe Photoshop i software Canon Digital Photo Professional. Tiskárna také umí automaticky zvolit správný ICC profil pro každý typ papíru Canon. ICC profily jsou nově k dispozici i pro umělecké papíry od známých výrobců.

Software Colour Management Tool Pro lze stáhnout ze stránek https://software.canon-europe.com. Software podporuje sondy X-Rite, nástroje pro správu barev, včetně Colour Munki Photo a Colour Munki Design a umožňuje vytvářet vlastní ICC profily. PIXMA PRO-1 obsahuje také funkci korekce okolního světla (Ambient Light Correction), Uživatelé si mohou při tisku zvolit typ okolního osvětlení. Tisknuté barvy jsou potom automaticky upraveny, aby došlo k věrné reprodukci barev za daných světelných podmínek.

PIXMA PRO-1 bude v prodeji od listopadu 2011.

PIXMA PRO-1 – hlavní vlastnosti:

  • Tiskárna formátu A3+ určena pro profesionální fotografy
  • Přelomový 12inkoustový systém s výjimečným barevným gamutem
  • Chroma Optimizer pro jednotný lesk a větší sytost černé
  • Systém Optimum Image Generating zlepšuje reprodukci barev
  • Vynikající černobílý tisk s 5 monochromatickými barvami
  • Nové pigmentové inkousty LUCIA zajišťují vynikající trvanlivost fotografií
  • Fotografie formátu A3 ve vynikající kvalitě za přibližně 2 minuty 55 vteřin
  • Vysoká kapacita inkoustových zásobníků zajišťuje dlouhou dobu provozu
  • Podpora široké škály médií, včetně podpory 356 mm (14 „) širokých a silných médií
  • Easy-PhotoPrint Pro plug-in pro efektivní práci

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru