Tisková zpráva: Canon jmenuje nového prezidenta a CEO pro Evropu, Střední východ a Afriku

Canon, přední světový dodavatel řešení pro zpracování obrazu, dnes jmenoval Rokuse van Iperena na místo prezidenta a CEO pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). Van Iperen se tak stává vůbec prvním Evropanem v historii, který povede region EMEA. Ve funkci vystřídá Ryoichiho Bambu, který působil ve funkci 4 roky a po 40 letech práce u společnosti Canon odchází do penze.

Van Iperen přebírá vedení organizace, která dodává prvotřídní produkty a služby pro zpracování obrazu milionům zákazníků i organizacím a lékařským zařízením v regionu EMEA a přispívá ze všech regionů největším podílem na celkové tržby Canon Inc. Van Iperen nastupuje do nové funkce v rámci Canon Group ze své dosavadní pozice předsedy představenstva a CEO Océ N.V., ve které působil od roku 1999. Společnost Océ N.V. byla do Canon Inc. začleněna v březnu 2010.

„Je pro mne velikou ctí ujmout se jako první Evropan vedení společnosti Canon v regionu EMEA,“ uvedl Rokus van Iperen, prezident a CEO, Canon Evropa, Střední východ a Afrika. „Vždy jsem společnost Canon obdivoval pro její rekordní výsledky v oblasti světových inovací a obchodu. Poté, co jsem měl možnost v uplynulých letech se společností Canon úzce spolupracovat, se velmi těším na naši spolupráci při integraci Canon a Océ v rámci EMEA a dalším rozšiřování obchodní činnosti Canon v celém regionu.“

Van Iperen nastoupil k Océ v roce 1978. Nejprve zastával různé funkce ve výzkumu a vývoji a v roce 1989 přezval zodpovědnost za obchodní jednotku tiskových systémů. Od roku 1992 působil ve funkci generálního ředitele Océ-Belgie N.V. a v roce 1995 byl jmenován předsedou výkonné rady Océ N.V. Mezi jeho hlavní úspěchy patří akvizice a následná integrace tiskové a obrazové divize Siemens Nixdorf do Océ. Je absolventem strojní fakulty na Technické univerzitě v Eindhovenu.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru