Calm Booth: meditační budka do práce

Calm Booth: meditační budka do práce

Práce. Nerozčílilo vás už jen tohle samotné slovo? Na pracovišti se člověk rozčílí velmi snadno. Ať už je to kvůli neschopnosti spolupracovníka nebo kvůli nesmyslným deadlinům. A co pak? Jak se máte uklidnit? Dát si cigaretu a kávu a pak můžete fungovat znovu. Ale nyní je vidina toto, že by se proces uklidňování mohl zvelebit. Room a Calm by měl uklidnit rozčílenou mysl zaměstnancům.

Spojením dvou společností vzniká stále úspěšnější startup, který vyrábí meditační bundu. Její pořizovací cena je 100 tisíc korun. Velmi originální myšlenka by měla zachránit stereotypní stresy na pracovištích. Stres je největším nepřítelem dnešní doby. Zaměstnanci si ho pak tahají domů a následně se jim promítne ve zhoršení zdravotního stavu. S tím by měla bunda zkoncovat. V korporátu jste jistě narazili na zvukotěsné bundy,které jsou pro méně než 5 lidí. Mají sloužit jako protiváha openspacu. Tyto budky většinou vyrábí společnost Room.

Nyní si do repertoáru přidala meditační budky, které by měli zaměstnance dobře naladit. Budky Calm Booth se rozmáhají ve Spojených státech a zanedlouho dorazí i k nám. Tajemství budky tkví v tom, že si v ní můžete pustit meditační hudbu a nebudete nikým rušeni. Takto uklidnit se můžete již v pracovní době a domů můžete přijít už v pořádku. Návštěvník budky si může vybrat, jakou hudbu chce poslouchat – ke spánku, k meditaci nebo k relaxaci. Může poslouchat jen hudbu, příběhy, audio nahrávky nebo zvuky přírody. Všechny nahrávky jsou určené k zklidnění mysli. Stěny budky jsou samozřejmě zvukotěsné.

Zdroj, foto: room.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru