Dnes vyšlo 15 článků

C2PA jako důmyslný sledovací systém od Microsoft, Adobe a Intel

C2PA jako důmyslný sledovací systém od Microsoft, Adobe a Intel

Softwarový gigant Microsoft se spojil s několika dalšími společnostmi, včetně společností Intel a Adobe, za účelem vytvoření „Coalition for Content Provenance and Authenticity“ nebo C2PA. To, co toto označení znamená, je software a hardware, který bude sledovat každý obrázek, dokument, photoshop, mem, příspěvek nebo zvukový soubor zpět do původního zdrojového zařízení a efektivně jej vysleduje zpět k jeho vlastníkovi.

Podívejme se, jak to bude vypadat v praxi. Řekněme, že píšete dokument ve Wordu, který kritizuje LGBT genderovou teorii nebo Critical Race Theory. Pokud by se taková věc stala trestným činem, orgány činné v trestním řízení by mohly získat přístup k digitální stopě uvedeného souboru vytvořené touto iniciativou C2PA a sledovat ji zpět do počítače, na kterém byl napsán.

Kromě toho by měli další kopii uvedené stopy, kterou by poskytla společnost Intel, která má největší podíl na procesorových čipech po celém světě. I kdyby byl váš počítač offline, zmíněná CPU by mohla teoreticky sledovat každý stisk kláves, každý otevřený soubor a každý neoprávněný mem, ukládat všechny tyto informace, aby je bylo možné digitálně vysledovat zpět k zařízení, které jste použili. A to všechno bude možné i za předpokladu, že nebudete připojeni k internetu.

Existuje důvod, proč Breitbart nazval tento plán „dosud nejnebezpečnějším plánem Big Tech“. Další společností, která je součástí této orwellovské koalice, je Truepic, která dokáže sledovat, jaký telefon pořídil fotografii, pravděpodobně i v případě, že byla tato fotka sdílena a přeposlána: „Stisknutím tlačítka snímání se vytvoří digitální fotografie, která obsahuje kryptograficky uzavřená data o původu, naformátovaná v souladu s nově vznikajícími otevřenými standardy,“ říká společnost. „Data umožňují příjemci ověřit pixely, datum a čas, geolokaci a 3D hloubkovou mapu, které byly bezpečně získány a zapečetěny do souboru v době pořízení.“

Možná si stále myslíte, že je to jen další úroveň zabezpečení k ověřování důležitých nebo oficiálních dokumentů, jako je technologie elektronických podpisů. Podívejme se na předchůdce C2PA. Uvedeným předchůdcem byla iniciativa s názvem Project Origin, která byla silně podporována médii jako New York Times a BBC. Cílem uvedeného projektu bylo zastavit „dezinformace“. „Dezinformace jsou rostoucí hrozbou pro integritu informačního ekosystému. Mít prokazatelný zdroj původu pro média a vědět, že s nimi nebylo na cestě manipulováno, pomůže udržet důvěru ve zprávy od důvěryhodných poskytovatelů.“

S příchodem webů jako Parler, Locals a Gab (a nejlepší web ze všech, Not the Bee) a aplikacemi pro zasílání zpráv jako Telegram a Signal ztrácejí technologické společnosti jako Facebook a Google schopnost kontrolovat nesprávné myšlení ve formě dezinformací. Aby byl vyřešen problém vašeho soukromí a práva na svobodu projevu, Big Tech navrhuje tento plán, který vám zajistí, že při každém stisknutí klávesy, každém obrázku, který pořídíte, vás bude sledovat.

 

Zdroj,foto: notthebee.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru