Dnes vyšlo 15 článků

Bývalý zaměstnanec Applu popsal, jaké to bylo pracovat na vývoji hodinek Apple Watch

Bývalý zaměstnanec společnosti Apple – Bob Messerschmidt – v rozhovoru se serverem Fast Company popsal, jaké to bylo navrhovat způsob, jakým se do chytrých hodinek Apple Watch umístí senzory pro tepovou frekvenci. A také prozrazuje, jaké to bylo pracovat s Jonem Ivem a jeho designovým týmem na prvním nositelném zařízení firmy.

Bob se v týmu, který měl na starosti vývoj Apple Watch, objevil po akvizici v roce 2010. Jeho úkolem bylo navrhnout některé senzory pro zařízení. Jedna z historek v rozhovoru se týká porady, během které Bob navrhl vložení senzorů pro měření zdraví do řemínků. Nicméně designový tým tento návrh ihned sestřelil s tím, že řemínky budou měnitelné.

apple-watch-792287_1280

Práce na Apple Watch nebyla snadná. Zdroj: Pixabay

„Jeden skvělý případ se stal, když jsem šel na poradu a řekl jsem, že chci dát do hodinek senzory, ale dám je tady dolů (ukázal na spodní stranu Apple Watch řemínku, který má na sobě), protože na spodní straně zápěstí je měření přesnější než na straně horní. Oni mi velice rychle odpověděli, že to není designový, ani módní trend. Řekli, že chtějí mít vyměnitelné řemínky, takže v nich žádné senzory nebudou.“

Bob přišel s dalším návrhem, že senzory umístí do horní části Apple Watch s tím, že se budou nosit těsně na zápěstí, což bylo také zamítnuto, protože takovým způsobem lidé hodinky nenosí. Bob pracoval s designovými omezeními, což pro něj bylo velice těžké, ale nakonec ho to donutilo vymyslet nové technické řešení.  Bob dále vysvětlil další důležité lekce, které během práce v Applu dostal, například že nikdy není nic tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší.

Po třech letech Bob společnost opustil a založil startup Cor, který vyrábí zařízení sloužící k odebrání a analýze krve. Toto zařízení ihned poskytne informace o zdraví.

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru