Dnes vyšlo 15 článků

Bývalý milionář z chatrče

Bývalý milionář z chatrče

Jednou jsi nahoře, jednou dole. O takové životní křivce může mluvit David Glasheen. Za svůj život poznal život v naprostém přepychu a zároveň život v chudobě na pustém ostrově.

Muž je Islandské národnosti. Nyní však žije na pustém ostrově u Austrálie. David vydělal miliony, když na burze obchodoval se zlatem. Potom hodnota zlata prudce klesla a David zbankrotoval. Manželka se s ním rozvedla a sesypal se mu celý život. On se ale postavil na nohy a pokusil se začít znovu. Nemyslím tím, že opět začal vydělávat miliony.

FullSizeRender-3

Život v luxusu už nechtěl, chtěl něco úplně nového. Odstěhoval se na pustý ostrov, kde žije ještě teď ve svých 70 ti letech. Nemá tam přátelé, ani partnerku, kterou by si podle svých slov přál. Ostrov obývá pouze se svým psem a čas od času na ostrov připlují turisté. Sám David ostrov opouští jen, když mu dojdou zásoby rýže a oleje. Elektřinu si zajišťuje pomocí solárních panelů a vodu má v nádržích.

Úřady mu několikrát vyhrožovaly, že ho z ostrova vystěhují, protože nemá povolení k jeho obývání. David, ale zachovává chladnou hlavu a je rozhodnut, že se v tomto případě přestěhuje do vrahu lodi, která je na pobřeží ostrova. David Glasheen plánuje na ostrově i zemřít.

Davidův příběh připomíná nějaký životopisný román s hlubokým filozofickým smyslem. Přišel si na to, že v životě nejsou důležitější peníze, než duševní klid a svoboda

Zdroj, text/foto: revue, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru