Dnes vyšlo 15 článků

Bývalý designér Ferrari představil vlastní exkluzivní model

Ken Okuyama, bývalý designér automobilek Ferrari, Porsche, Maserati a GM, nyní představil vlastní super sportovní automobil. Představil kreaci zvanou Kode57, která byla představena na letošním Quail Motorsports Gathering.

Designér se inspiroval v druhé polovině 50. let minulého století, jak ukazuje klasický větrný štít namísto čelního skla a bočních oken. Dvoumístní limitovaná edice s šestistupňovou polosamočinnou převodovkou se vyznačuje minimalistickým kokpitem a karbonovou karoserií. Šestilitrový vidlicový dvanáctiválcový motor se nachází vepředu za nápravou. A dominantou otevřeného modelu je dlouhá kapota. Pod kapotou se skrývá 620 koní (456 kW).

V přední části, na bocích i vzadu se nachází spousta chladicích otvorů, což dokazuje, že je kladen důraz na aerodynamiku. Zadní část zdobí retro kulatá světla. Automobil, který váží 1 630 kilogramů, vzbudil zájem především u sběratelů rarit.

Zdroj: High Snobiety

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru