Byl vyhlášen antivirus roku 2012

Společnost AV-Comparatives, uskutečňující pravidelné testy účinnosti a dalších vlastností antivirů, vyhlásila na základě dosažených výsledků za antivirus uplynulého roku Bitdefender, přičemž stejné celkové výsledky dosáhl i Kaspersky.

 

Společnost uděluje pouze jedno ocenění antivirus roku. V případě, že dosáhnou stejných výsledků dva antiviry a jeden z nich už ocenění získal v minulosti, získá ocenění druhý z antivirů. Jelikož Kaspersky vyhrál v roce 2011 a navíc Bitdefender dosáhl o něco lepší skóre v důležitých testech účinnosti při běžném používání, ocenění získal Bitdefender.

AV-Comparatives prohlásila i skupinu antivirů, které podle ní dosahovali „vysoký standard“ ve všech testech a nepohořeli v testu při reálném používání. Na základě bodování výsledků za celý rok do této skupiny společnost zařadila kromě BitDefender a Kaspersky i G Data, Avira, F-Secure, Avast, Eset a BullGuard.

Vyhlášené byly i výsledky v jednotlivých kategoriích testů. Nejlépe v ochraně při reálném používání celkově dopadly Bitdefender, G Data a Kaspersky. Nejlepší účinnost detekce starších virů při skenování souborů dosáhli Avira, Kaspersky a na třetím místě spolu Bitdefender a F-Secure. Nejlepší účinnost při detekci nových virů dosáhli shodně Bitdefender a Kasperk následování F-Secure a G Data.

Nejméně falešných pozitivních identifikací dosahovaly v loňském roce antivirus od Microsoftu, ESET a na třetím místě spolu Bitdefender a Kaspersky.

Nejméně podle výsledků testů zatěžoval systém antivirus od Webroot následovaný antivirem od Eset a Avastu.

Nejlepší antiphishingovou ochranu měli Bitdefender, McAfee a na třetím Kaspersky.

Nejlepší v testech odstraňování škodlivého kódu z již infikovaných počítačů dopadly spolu Bitdefender a Kaspersky, za nimi skončila Panda.

Komentáře

Nahoru