Byl iOS7 vytvořen ve Wordu?

Apple byl se svým úplně novým stylem iOS 7 chválen i kritizován. Obnovený operační systém se může chlubit novou vizuální podobou, za kterou stojí Jony Ive. Ovšem jak se ukázalo, k vývoji designu zřejmě použil program od konkurenční společnosti – Microsoft Word. Podívejte se na video, jak pěkně to zachytil Václav Krejčí.

Václav Krejčí věří, že grafický design je věda, podobně jako například matematika, s pevnými zásadami a pravidly. A stejně jako cokoliv jiného se ji můžete naučit. Ve videu vás naučí, jak vytvořit iOS 7. Ve Wordu.

Používá běžné symboly, barvy, přechody a písma a replikuje tak ikony aplikací. Výsledkem je mimořádně přesvědčivá kopie iOS 7.

I když je zřejmě dost jasné, že Ive se svým týmem Word (nebo jakýkoliv jiný produkt společnosti Microsoft) k vytvoření iOS 7 nepoužíval, Krejčího schopnosti s Wordem jsou obdivuhodné. Další jeho fajn designové triky objevíte na webu upir.org.

A ještě poznámka nakonec: Doufejme, že iOS 8 bude zase aspoň o krok na vyšší úrovni. Aby se nestalo, že půjde replikovat třeba pomocí Malování.

Zdroj: Mashable, Neowin

Komentáře

Nahoru