Dnes vyšlo 15 článků

Bydlení v Brně? Brněnské byty zažívají prodejní boom

V jedné písničce se zpívalo, že „Brno je zlatá loď“. Dnes už těžko posuzovat, co autora textu vedlo k této myšlence. V poslední době je ovšem, soudíc podle ohlasů v médiích a převážně na internetu, dění v Brně často frekventovaným a probíraným tématem. Všimli jste si, že zprávy z dění okolo magistrátu města Brna například svého času bylo častěji zmiňované, než to okolo Prahy, coby hlavního města. Asi stěží lze posuzovat, proč se tento společenský vývoj z hlavního města přesouvá do moravské metropole. Na prestiži získávají tamní vysoké a jiné technické školy, z Brna se stává takřka líheň firem, včetně těch se zahraniční účastí, které leccos znamenají například v IT technologiích. V Brně se soustřeďuje kulturní scéna, včetně alternativní, konají se tam koncerty známých zahraničních interpretů. Město Brno prostě žije svým aktivním životem.

Stále větší poptávka prodeje

Se zvyšující se atraktivitou města, vznikem pracovních příležitostí a podobně, vzrůstá logicky poptávka po realitách. A to jak přímo v městě Brně, tak v blízkém okolí. V té souvislosti se rozšířila i poptávka po bytech a nemovitostech v Brně a okolí. Dokonce tak dalece, že aktuálním tématem už není pouze poptávka po realitách a nemovitostech pouze k pronájmu. V poslední době stoupá zájem o byty na prodej v Brně. Do Brna se soustřeďují lidé z celé republiky za prací. Studenti brněnských škol, kteří mnohdy ještě v době studia získávají uplatnění ve firmách a společnostech, sídlících v Brně, také volí bydlení v místě stávajícího, resp. budoucího, zaměstnavatele. Tudíž logicky pátrají po tom, kde naleznou brněnské byty na prodej.

Život na sídlišti?

Při hledání bytů je jedno, zda jde o nabídku bytů na mnoha z brněnských sídlišť, nebo v soukromí rodinných domů, bytovek a podobně. A že je v Brně poptávka i po sídlištích, s ohledem na jejich lokalitu, to je dlouhodobě známý fakt. Postačí porovnat si například co do velikostí a vybavenosti obdobný byt na brněnském sídlišti Brno-Lesná, vůči například sídlišti Brno-Bohunice. I na sídlištích jejich budoucí obyvatelé hledí v prvé řadě na místo a dostupnost, ale i okolní prostředí. Věděli jste například, že právě zmíněné sídliště Lesná bylo navrženo a striktně budováno tak, aby zůstala zachována v co největší míře původní zeleň, která tam léta rostla a i v současnosti roste?

Vesnice součástí města

Jak se Brno rozšiřuje, tak vznikají nová sídliště, s moderní vybaveností odpovídající nárokům a požadavkům svých budoucích obyvatel. Roste také poptávka po nemovitostech v blízkém okolí města Brna, protože stále více a více se okolní, původně samostatné, vesnice transformují do příměstských částí a pozvolna s Brnem jako takovým splývají v jeden celek. Proto je nabídka na prodej bytů Brno velmi vyhledávaná. V Brně můžete žít v přírodě a přitom být součástí města.

Pokud jste byli dosud na vážkách, zda zvolit život v Brně či nikoliv, věříme, že jsme vám přinesli dostatečné množství podnětů, které podpoří vaše rozhodování.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru