Dnes vyšlo 15 článků

Business verze Facebooku bude spuštěna už příští rok

Doposud se lidi v práci na Facebooku flákali, ale od roku 2016 to bude jinak. Společnost totiž spustí business verzi své sociální sítě s názvem Facebook at Work. Lidé ji budou používat při práci, nebude je rozptylovat.

„Základní myšlenkou Facebook at Work je, že propojenější pracoviště je produktivnější pracoviště,“ popsal Julien Codorniou, který se stará právě o Facebook at Work.

Do testování Facebook at Work, které probíhalo posledního půl roku, se zapojilo přes 300 společností včetně Heinekenu nebo skotské banky. Také zaměstnanci Facebooku službu využívali několik posledních let.

„Facebook at Work má několik výhod – možná nejdůležitější je, že prostředí Facebooku je pro většinu lidí známé. Lidé obecně vědí, jak používat Facebook,“ popsal Adam Clyne z marketingové agentury Weber Snadwick.

Čím se business verze liší?

Facebook at Work bude oddělený od osobního Facebooku, ale prý nebude těžké mezi osobním a pracovním účtem přepínat. Stejně jako osobní Facebook i business verze bude zdarma. Avšak za různé analytické nástroje, aplikace a podporu si společnosti budou muset zaplatit.

Například Candy Crush si na Facebooku at Work nezahrajete. Z níže uvedeného screenshotu můžete snadno vidět, že některé věci sice zůstaly stené (hlavní stránka, události, zprávy), ale například místo skupin jsou v levém menu diskuze, místo stránek jsou tam týmy a projekty. Vše má úplně stejné rozložení.

facebook_at_work

Nic moc víc se nedozvíme, dostat se na Facebook at Work totiž podle Help Centra není tak snadné. Jakmile ho vaše firma používá, pravděpodobně obdržíte pozvánku, abyste se přidali. Jinak je možné navštívit adresu ve tvaru jménospolečnosti.facebook.com (tedy například „objevit.facebook.com“) a tam nastavit svůj účet. Pokud vaše firma Facebook at Work nepoužívá, musíte se ozvat přímo Facebooku, aby vám poslali více informací.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru