Dnes vyšlo 15 článků

Burger King láká zákazníky plesnivým burgerem Whopper

Burger King láká zákazníky plesnivým burgerem Whopper

Měla by reklama nalákat zákazníky na pravdu nebo na lež? V reklamách se většinou ukazuje to krásné a bezchybné, ve skutečnosti nereálné. Konkrétně fastfoodové řetězce zobrazují klam a své pokrmy zobrazují v sytých barvách, v neskutečné velikosti a s kvalitnějšími surovinami, než skutečně dostanete, když sis onen burger objednáte. To je stará známá věc. Stačí si srovnat zakoupený burger s obrázkem na nabídkové tabuli ve fasfoodu. Lidé se zkrátka nechají oklamat. Díky své představivosti si ale mohou alespoň myslet, že jedí burger z obrázku.

Další známou věcí je, že všechny suroviny burgeru obsahují konzervanty, aby vydržely co nejdéle čerstvé a dobře vypadající. Snaž každý spatřil obrázek burgeru z McDonalds, který vypadal i po dvou týdnech stále stejně. Jenže konkurenční Burger King vzal reklamu na svůj legendární burger Whopper, za opačný konec. V reklamě je zobrazen čerstvý Whopper, který se s ubíhajícími dny mění. Jeho finální podoba se ukáže 34. den. V průběhu je zachyceno, jak Whopper mění podobu. Salát uvadá, majonéza vysychá, houska a maso plesniví. Touto na první pohled odpuzující reklamou chce Burger King poukázat na čerstvost surovin svého Whopperu. Dal si totiž za cíl jít s trendem dnešní doby a nepoužívat ve svých surovinách na Whopper konzervanty. Zatím je tomu tak pouze v 400 restauracích. Po celém světě jich má Burger King 7346. Nicméně do konce roku 2020 by se prý Whopper bez konzervantů měl podávat ve všech restauracích Burger King.

Fastfoodový řetězec svou netradiční reklamu komentoval slovy, že krása jídla tkví v tom, že se zkazí. Po uveřejnění reklamy na Twitteru se reklama potýká vcelku s pozitivní odezvou.

Zdroj, foto: twitter.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru