Bunda z 3D tiskárny může změnit způsob nakupování

V oděvním průmyslu dochází k nemalým pokrokům, nicméně doposud nebyly výsledky natolik přesvědčivé. Nicméně bostonská značka Ministry of Supply představila bezešvou bundu vytisknutou ve 3D tiskárně. Znamená to tedy, že nic není sešité – ani rukávy, ani klopy. A dokonce vypadá slušivě.

Značka tvrdí, že oblečení běžně dostupné v obchodech není šité přímo na míru, protože se vytváří na figuríně. Samozřejmě, trochu šití tento problém vyřeší. Ale ne všichni mají dostatek času čekat na to, než jim výrobce oděv upraví přímo na míru. Společnost využívá proces 3D robotického pletení.

0c8dec17d4a94d7f9e9b41bdb5b72478

Bunda z 3D tiskárny

„Jedná se o další generaci výroby a designu v oděvním průmyslu,“ řekl Gihan Amarasiriwardena, spoluzakladatel a šéf designu firmy. „Mohlo by to vést ke světu, kde by zákazník chodil do obchodu, aby ho tam změřili pomocí skenování. A objednal by si oděv, který by byl vytištěný přímo na jeho tělo.“

Seamless_-_Vnetilation

Větrání pro komfortní nošení

Amarasiriwardena věří, že se jedná o budoucnost oděvního průmyslu. Sofistikovaná technologie by tak mohla nahradit klasický skic na papíře. Oblečení z 3D tiskárny lépe padne. A výroba je navíc ekologičtější, protože se plýtvá menším množstvím tkaniny.

Při klasické výrobě se ztrácí až 30 % tkaniny. Ale s touto metodou je odpad takřka nulový. Vytvoření bundy trvá asi 1,5 hodiny.

3D_Design_4

Stačí naskenovat a vytisknout

Velice působivé je, že při 3D tisku dokáže zařízení zahustit některé části bundy více a jiné méně. Znamená to tedy, že některé části bundy budou lépe větrat. A nošení tak bude mnohem pohodlnější.

Bundu můžete zakoupit u společnosti Ministry of Supply za 250 dolarů (cca 6 000 Kč).

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru