Bunda na cesty na Kickstarteru vybrala 223 milionů korun

Revoluční bundu na cesty vymyslel student se svou manželkou. Součástí bundy je nafukovací polštářek, maska na oči a kapse, na co si jen vzpomenete při cestování. Na Kickstarteru si bundu předobjednaly desítky tisíc zájemců a autor projektu získal počáteční kapitál ve výši 9 milionů dolarů.

Indický student MBA Hiral Shangavi (29) zvítězil v mnoha mezinárodních soutěžích v oblasti robotiky. V kalifornském Silicon Valley založil celou řadu startupů. Skutečnou euforii zažil s unikátním projektem, který nemá s robotikou absolutně nic společného.

photo-original

Bunda na cesty s 15 vychytávkami

Bunda s 15 vychytávkami na cesty

S nápadem přišla jeho partnerka Yoganshi Shah, za kterou mladý indický student pravidelně létá. Pokaždé kupuje nový polštářek do letadla za 25 dolarů a tyto polštářky se u jeho manželky hromadí. To ji naštvalo a přišla s revolučním nápadem – zabudovat polštářek přímo do bundy. Manželé dali hlavu dohromady a cestovatelská bunda nabízí patnáct vychytávek a kapsiček. Součástí bundy jsou rukavice, maska na oči v kapuci, kapsa na brýle, na iPad i na plechovku s pitím. Nechybí ani vyhrazené místo pro cestovní pas.

Na Kickstarteru projekt získal v přepočtu 223 milionů korun, přičemž se zařadil mezi nejúspěšnější projekty v oblasti módy v historii crowdfundingu. Současně se zařadil mezi tři nejúspěšnější kampaně v historii samotného portálu Kickstarter.

Chtěl vybrat 20 tisíc dolarů, má 9 milionů

Mladý Ind plánoval vybrat 20 tisíc dolarů a nyní má 9 milionů dolarů. Původně požadovaná částka byla překročena během prvních pěti hodin a na konci kampaně se jednalo o 459 násobek požadované částky.

Zdroj: Entrepreneur

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru