Dnes vyšlo 1 článků

Bůh stvořil Evu z Adamova penisu, tvrdí vědec

Profesor Ziony Zevit působí na Americké židovské univerzitě v Marylandu. Provedl lingvistickou analýzu Bible a dospěl k závěru, že při jejím překladu došlo k chybě. Podle amerického vědce Bůh stvořil Evu z Adamova penisu, nikoliv z žebra.

Profesor biblických studií přišel s tvrzením, že Eva by mohla být stvořena z Adamova penisu, respektive z kosti zvané baculum. Podotýká, že k záměně mohlo dojít při překladu starých textů. Současně teorii podkládá tím, že muž a žena mají stejný počet žeber, kdežto kost zvaná baculum u člověka chybí. Kdežto u většiny savců, například primátů, se kost baculum vyskytuje.

2FA4BFC500000578-3377487-image-m-21_1451393469516

Podle amerického akademika Bůh stvořil Evu z Adamova penisu.

Akademik Ziony Zevit vydal dokonce knihu, ve které vysvětluje význam slova „tsela“ převzatého ze Starého zákona. Nepřekládá se jako žebro, doslovně se jedná o končetinu trčící stranou od těla. Slovem „tsela“ se označovaly končetiny a penis.

 „Z těchto přívěsků chybí pouze jedna kost – pyjová,“ uvádí profesor.

Nicméně izraelský deník Haaretz tuto teorii vyvrací a Ziony Zevit se s největší pravděpodobností mýlí. Deník uvádí, že příběh spojený se žebrem se objevuje také v jiných tradicích, například v Sumeru. Zásadním argumentem je, že pojem „tzela“ se nachází také v pobiblické hebrejštině, kde znamená právě žebro.

Výzkum profesora Zionyho Zevita otiskl magazín The Biblical Archaeological Review. Článek předplatitele pobouřil.

„Zjevně to není učení Bible. Nepotřebuji a nebudu číst články, které poskvrňují moji víru či se snaží způsobit, abych pochyboval o tom, co vím a jaká je pravda v Bibli,“ vyjádřil se jeden ze čtenářů magazínu.

Zdroj / Foto: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru