Buďte obezřetní! Podvodníci se snaží napálit uživatele Facebooku

Česká spořitelna varuje před podvody, které se opět jako lavina šíří prostřednictvím sociální sítě Facebook. Z důvěřivých uživatelů se snaží podvodníci získat autorizační kódy k transakcím provedeným přes internetové bankovnictví. Pozor, zasláním autorizačního kódu dáváte podvodníkům zelenou k vybílení vašeho bankovního účtu.

Kybernetičtí zločinci jsou natolik fikaní, že se vydávají za skutečné přátele uživatelů, přičemž napadeného uživatele žádají o přeposlání potvrzovací SMS zprávy.

ukazka_zadosti_opreposlani_sms

Ukázka žádosti o přeposlání SMS kódu. Zdroj: Česká spořitelna

„Podvodník osloví klienta z profilu některého z jeho přátel, že má problém s telefonem. Následně klienta požádá, jestli si může nechat poslat autorizační SMS na jeho telefon s tím, aby mu ji klient pak přeposlal,“ varují zástupci České spořitelny.

Autorizační SMS zprávu byste rozhodně neměli přeposílat, protože ve skutečnosti si prostřednictvím takové zprávy podvodník převede peníze z vašeho účtu. Opravdový majitel profilu, pod kterým podvodník vystupuje, pravděpodobně o podvodu ani netuší.

„Nikdy nikomu nepřeposílejte autorizační SMS kódy. Pokud jste to už ale udělali, doporučujeme vám okamžitě kontaktovat naši bezplatnou informační linku 800 207 207,“ dodali zástupci České spořitelny.

Už v září jsme vás informovali o tom, že pod hlavičkou České spořitelny se snažili podvodníci nalákat na nabídku, ve které slibovali za použití nové verze internetového bankovnictví finanční bonus ve výši 1 000 korun. Nicméně ve skutečnosti se nejednalo o novou verzi internetového bankovnictví, ale o portál, přes který počítačoví piráti vylákají přihlašovací údaje k bankovním účtům.

Zdroj: Česká spořitelna, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru