Dnes vyšlo 15 článků

Patří budoucnost kyborgům?

Patří budoucnost kyborgům?

V dnešní době již není nic neobvyklého, že svým psům necháváme instalovat mikročipy – hlavně těm, kteří se často toulají a neradi hledají cestu domů. Čeká nás či spíše naše potomky podobný osud? Nastane doba, kdy již nebudeme s sebou muset nosit klíče, peněženky či si pamatovat piny ke svým kartám? Vše budete mít jednoduše a doslova „v ruce“.

Věřte nebo ne, mezi námi pár takových jedinců existuje – na světě jich jsou již desítky tisíc. Z tohoto faktu vyplývá, že se počet těchto „kyborgů“ bude do budoucna jistě zvyšovat.

Jak to vlastně funguje?

Čipování není vůbec nic složitého – zabere pouze pár sekund. Čip se zavádí injekční stříkačku do prostoru mezi palec a ukazováček. Zde se automaticky naladí na rádiovou frekvenci a v případě, že jej přiložíte k aktivní čtečce, začne fungovat jako RFID karta.

Jak takový čip vypadá?

Čip sám o sobě je velký asi jako zrnko rýže. Po aplikaci zaroste do vaší tkáně, takže nemusíte mít obavy, že by ve vašem těle někam putoval. Po zarostení o něm nebudete vůbec vědět – netlačí ani nijak nebolí.

CIp_ruka

Švédsko jako kolébka rozvoje čipů?

Představte si výraz naší prodavačky, když byste se k platebnímu portálu přiblížili pouze s rukou? Možná by na vás zavolala dokonce ochranku. Naopak ve Švédsku je používání podkožních čipů již mnohem zaběhlejší. Tímto způsobem si tam kupují lidé dokonce i lístky na vlak! Není tedy divu, že jenom v této zemi se čipem „pyšní“ na tři tisíce lidí. Švédi jsou prostě nakloněni novým technologiím a inovacím.

Zjevení Janovo?

Samozřejmě, vždy se na něco nového najdou odpůrci – v tomto případě křesťané. Ti věří, že implementovaný čip je ďábelské znamení. Ale to ještě netuší, že v budoucnu se budou čipy platit i odpustky!

Je třeba se tedy připravit na tuto čipovou budoucnost, která se k nám přibližuje rychleji, než se zdá!

Zdroj,text/foto: https://www.allure.com/story/rfdi-microchip-implant-in-skin

Komentáře

Nahoru