Budoucnost patří kreditním kartám a finančním peněženkám

Hotovost, mince a kreditní karty byly hlavním znakem dvacátého století.  Výrobci elektroniky, telefonní společnosti, banky a vydavatelé kreditních karet očekávají, že mobilní telefony budou hlavním způsobem placení nákupů v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Sázky jsou vysoké. Na výstavě mobilních telefonů, která se konala tento týden v New Orleans, bylo předloženo mnoho různých řešení. Osmdesát pět procent světových obchodů se stále provádí v hotovosti a pomocí šeků.

Hlavní koncept je „digitální peněženka“ - virtuální úložiště pro čísla kreditních karet, stvrzenek a kupónů. Příliš se neliší od PayPal účtu, který je spojen s různými platebními kartami. Google představil projekt „peněženka“ v loňském roce. Je dostupný v několika telefonech, které lze využít u platebních terminálů k dokončení platby.

MasterCard oznámila službu, která by mohla urychlit šíření peněženky. Hlavní ideou je, aby si každá společnost založila vlastní „peněženku.“ MasterCard „peněženka“ bude fungovat od podzimu tohoto roku pro nákupy na Barnes & Noble a prostřednictvím American Airlines přes telefonní aplikaci. Místo zadání čísla kreditní karty, budou uživatelé moci klepnout na tlačítko a přeskočit do svých „peněženek.“

Visa má online peněženku jako MasterCard, ale také „peněženkovou“ aplikaci určenou pro práci na smartfonech s vestavěnou aplikací „Near-Field Communications“ (NFC). Ale tak daleko jako Google není. Většímu rozvoji brání americké telefonní společnosti, které musejí umožnit bankám načtení karty pro použití na mobilních zařízeních.

Telefonní společnosti mají své vlastní představy o fungování digitálních plateb. Sprint Nextel Corp. spolupracuje se společností Google a jeho „peněženkou.“ Zbytek mobilních operátorů  (Verizon Wireless, AT & T a T-Mobile USA) vytvořil konsorcium pro vlastní „peněženku“.

Zdroj: News Yahoo

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru