Budou roboti lepší milenci než lidé? Sex se stroji může být návykový, varuje expert

Vědci se domnívají, že v roce 2050 bude sex s roboty naprosto běžnou záležitostí, přičemž roboti by mohli uspokojit veškeré potřeby každého jednotlivce. Nicméně, sexuální terapeut se na adresu těchto robotů vyjádřil tak, že sex s nimi bude zdravý pouze, pokud nenahradí člověka úplně.  

„Sex s roboty může být návykový, protože roboti budou vždy k dispozici a nikdy neřeknou ne. A lidé se tak mohou stát závislými na robotickém sexu. Lidé by si měli nejprve uspořádat svůj život, aby se nepotýkali se závislostí,“ prozradil v rozhovoru pro Daily Star Joel Snell, odborník na robotiku.

woman-1060921_1280

Zdroj: Pixabay

Nejenže budou sexuální roboti dostupnější, ale také by mohli být lepšími milenci. A to by byl další důvod, proč by lidé preferovali sex s robotem před sexem s člověkem.

Vzhledem k tomu, že jsou programovatelní, budou vyhovovat potřebám každého uživatele. I když myšlenka robotů v ložnici je skličující, sexuální terapeutka podotkla, že by mohli být pro sexuální život i přínosní.

„Proč soudit lidi, kteří chtějí mít sex s robotem? Ať si lidé užívají sex s roboty, bude to fungovat stejným způsobem, jako když si páry pořídí erotickou hračku. Pokud se obě strany dohodnou, nevidím na tom nic špatného,“ dodala Gurpreet Singh, sexuální terapeutka.

A zároveň sexuální terapeutka varovala, že by to nebylo zdravé v okamžiku, kdy by robot zcela nahradit člověka.

„Pokud by sexuální roboti byli využíváni kvůli strachu z intimity či kvůli tomu, že chce být člověk izolován, potom je potřeba řešit to, neboť zde hrozí závislost,“ varovala Gurpreet Singh.

V nedávném výzkumu se iniciativa VoucherCodesPro zeptala celkem 2 816 sexuálně aktivních Britů, co by dělali se sexuálním robotem. A ti, kteří uvedli, že by s ním chtěli mít sex, měli ještě uvést, proč. Z výsledků vyplývá, že 17 % respondentů si myslí, že roboti budou dobrými milenci a 28 % respondentů uvedlo, že by to byla nová zkušenost.

Sexuální roboti by mohli vést také ke změnám v sexuálním průmyslu, přičemž by mohli nahradit prostitutky.

Zdroj: Daily Mail

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru