Budeme ovládat tablety myšlenkami?

Budeme ovládat tablety myšlenkami?

Samsung a MIT vyvíjí revoluční zařízení

Bude možné v dohledné době ovládat tablety pouhou silou mysli? Samsung v tuto dobu testuje zařízení, které by mělo umožnit ovládat tablet myšlenkou – stačí pomyslet na konkrétní úkon a tablet ho učiní. Korejská firma společně s experty z americké univerzity MIT předvedla demonstraci na tabletu Samsung Galaxy Note 10.1.

Jak to funguje?

Jelikož zatím nelze šířit myšlenky prostě vzduchem, byl figurant vybaven čepicí s EEG elektrodami, které snímaly aktivitu jeho mozku. Zadané úkoly pak byly plněny následovně: figurant se upřeně díval na příslušnou ikonu na displeji, přičemž každá ikona blikala jinou frekvencí. Při této činnosti mu byla elektrodami snímána mozková aktivita a podle toho, na kterou ikonu se díval, tablet provedl zadaný příkaz. Pouhou myšlenkou tak muž dokázal například zastavit hrající hudbu nebo poslat textovou zprávu.

Využití

Jeden příkaz trvá asi pět sekund a přesnost simulace dosahuje 80-95%. Do budoucna jistě skýtá řadu možných použití; nabízí se třeba ovládání tabletu pro lidi se sníženou pohyblivostí.

Zdroj: https://cdr.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru