Budeme mít zase o jeden smartphone navíc. Podívejte se na plánovaný Essential

Budeme mít zase o jeden smartphone navíc. Podívejte se na plánovaný  Essential
Všichni fanouškové Applu napjatě očekávají měsíc následující měsíc. Každý rok je představen nový model oblíbeného iPhonu. K této tradici se přidal i konkurenční Samsung. Svět smartphonů bude nově obohacen novým přírůstkem od firmy Essential. Trh se smartphony je přesycen, ale tvůrci Essentials věří, že se jejich nově založená firma rozběhne a stane se kultovní, jako je to například předešle zmíněných smartphonových velikánů. 
Vývojářem smartphonu Essential není žádný nováček. Jedná se o vývojáře operačního systému Android. Jmenuje se Andy Rubin. V roce 2005 prodal Rubin Android Googlu a od té doby se o něm nemluvilo. Pozornost na sebe strhl před dvěma lety. V roce 2015 veřejně pronesl, že právě pracuje na vlastním projektu a tím je právě nový smartphone.
Essential-phone-official-photo
Málo komu vyjdou plány přesně tak, jak si je naplánuje. Andy Rubin své plány dotahuje do konce a navíc i v plánované datum. Za dva roky od první zmínky o projektu už byla zveřejněna první fotografie smatphonu. K takovému odvážnému projektu je třeba mít velký finanční obnos. S tím Rubin nemá problém. Do projektu investovala zvučná jména jako například Amazon nebo čínský Tencent. Celkem se investice vyšplhaly na neuvěřitelných 300 milionů dolarů.

A jaké budou jeho parametry?

Bohužel ty ještě zveřejněny nebyly. Essential nenechává chladným spoustu příznivců novinek. Co bude smarphone umět bychom se měli dozvědět už příští týden. Její příchod se blíží každým dnem. Essential bude představen ve stejnou dobu jako novinky konkurenčních značek.
essential-phone-258166

Čím by na sebe měl strhnout pozornost?

Cenou se od konkurence lišit nebude. Předváděcí model by měl stát kolem 15ti tisíc korun, což je částka, která je nutná pro pořízení každého lepšího smartphonu. V České republice bude k dispozici jen omezené množství kusů. Nejedná se o velkovýrobce, alespoň nyní ne. Firma očekává, že produkce stále poroste a firma bude prosperovat. Prezident Essential říká, že jejich nesporná výhoda bude v tom, že jsou menší a budou moci své produkty rychleji inovovat. V tom vidí výhodu oproti velkým korporacím.
Ze začátku má Essential smluvené partnerství s Amazonem a s řetězcem BestBuy. Právě tady budou smartphony k dostání nejdříve. Uniklo, že smartphone bude mít titanovo-keramický obal,  360° kameru, zabudované ovládání pro celou domácnosti a speciální port pro připojení mnoha navazujících zařízení.
Nechme se překvapit, čím nás Essential plánuje ohromit a přetáhnout k sobě zákazníky od velkých korporací
Zdroj, text/foto: essential.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru