Budeme iPhone využívat jako touchpad na MacBooku?

Apple Insider nedávno objevil patent, který ukazuje, že si Apple pohrává s myšlenkou vytvořit laptop, do nějž by se dal připevnit iPhone či iPad.

První obrázek ukazuje iPhone ukotvený do notebooku místo touchpadu. V tomto případě se notebook chová jen jako hloupý terminál, veškerý výpočetní výkon probíhá v iPhonu. Na tom není zase nic až tak překvapivé, protože nejnovější iPhony skutečně mají výkon srovnatelný s počítači.

iphone-macbook

Další snímek zobrazuje iPad, který má funkci displeje. To ovšem není až tak překvapivé, protože dnes se běžně k tabletům připojují klávesnice a tohle vypadá podobně.

ipad-macbook

Má to háček

Je potřeba poznamenat, že existence patentu ještě automaticky neznamená, že bude něco takového skutečně zrealizováno. Zaprvé něco podobného už tady párkrát bylo. Nejdřív s tím přišla Motorola s Atrix 4G, pak HP a jejich Elite X3 Lapdock. Zadruhé je tady problém s kompatibilitou, iPhony lidé mění každý rok či dva, ale notebooky od Applu mají mnohem delší životnosti. I dnes, v roce 2017, používá spousta lidí MacBook Pro z roku 2009 a slouží jim bezproblémově. iPhony jsou přitom stále inovované a je možné, že by nové verze do notebooků nepasovaly. Nápad je to ovšem rozhodně zajímavý.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru