Dnes vyšlo 15 článků

Bude už Java bezpečná?

Bude už Java bezpečná?

Oracle tento týden uvolnil celkem 128 oprav bezpečnostních chyb, které podle jejich zástupců ovlivňovaly stovky produktů.

Nejdůležitější jsou zřejmě uvedené záplaty pro Javu, protože existence zranitelností vedla začátkem tohoto roku k napadení mnoha firem. Jak se ukazuje, nejrůznějších mezer bylo v Javě více než dost.

Oracle vydal aktualizaci pro webový plugin Javy. Update obsahuje 42 bezpečnostních oprav. Jen tři z opravených přitom souvisely s problémy, které byly nepřímo spojeny s možností exploitování. Právě zranitelnosti Javy se na začátku letošního roku staly poměrně důležitým problémem, když se oběťmi stalo mnoho významných firem jako například Apple, Facebook, Twitter nebo zpravodajské NBC.

Právě vinou chyb v Javě se do jejich systémů dostali hackeři a vykonali úspěšné útoky, ovšem nezdá se, že by byla odcizena nějaká soukromá data. Doposud zveřejněné materiály napovídají, že za útokem stáli čínští hackeři.

Zdroj a obrázek: itnews.sk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru