Bude Skype umět posílat hromadné SMS? Koupil start-up GroupMe

Bude Skype umět posílat hromadné SMS? Koupil start-up GroupMe

Skype se stále zlepšuje. Včera oznámil koupi start-upu GroupMe, který byl založen loni v dubnu. Částka, za níž tento projekt koupil, není známá, ale diskutuje se o 85 milionech dollarů.

Tato aplikace nabízí možnost skupinového zasílání SMS zpráv, ale také konferenční hovory a sdílení polohy a fotografií. Založili jej Jared Hecht a Steve Martocci, kteří na rozjezd projektu dostali 850 tisíc dolarů. Spása však přišla až v listopadu 2010, kdy do projektu vložil dalších 9 milionů dolarů fond Khosla Ventures a cenil tak celou firmu na přibližně 35 milionů dolarů.

Služba, díky níž můžeme vytvářet skupiny kontaktů, udělit jim tak samostatné telefonní číslo a volat na něj, případně na něj zasílat SMS, automaticky všem ve skupině zařazeným kontaktům, je rozšířena už do 500 zemí, bohužel mezi nimi Česká republika chybí.

Zdroj: Skype.com

Štítky: , ,

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru