Bude nový Gmail! Jak bude vypadat?

Google samozřejmě neustále pracuje na zlepšování svých produktů. Někdy to navíc není jen o funkčnosti, ale i o designu. Je pravda, že designově Gmail absolutně neodpovídá trendům dnešní doby – jednoduchosti a plochému designu. Podle uniklých obrázků se to ale Google chystá změnit. Je to dobře nebo špatně?

Už dlouhou dobu se diskutuje o redesignu mobilní aplikace Gmailu, ale vypadá to, že i webová verze by se nám mohla představit v novém. Unikly totiž obrázky, které rozhodně zobrazují webovou verzi.

Nový Gmail má vzdušný vzhled, hezky rozložené kategorie a skupiny, ale zmizely například karty, které byly představeny docela nedávno. V horní části obrazovky se nachází modrý pruh, který obsahuje vyhledávací panel.

new-gmail1

Pruhy jednotlivých emailů jsou docela široké a poměrně vysoké, takže mohou nabídnout spoustu informací o obsahu zprávy. Také to znamená, že můžete stránku snadno zmenšit, aniž by utrpěla mnoho změn. Například v Yahoo Mail totiž sotva můžete vidět emaily, když změníte velikost okna na polovinu.

new-gmail2

Sjednocení s mobilní verzí

Důležitější ale možná je, že design je velmi podobný tomu, kterého se asi dočká mobilní verze. Google se tedy snaží vytvořit jednotný vzhled svým produktům. V modré liště nahoře je navíc připínáček, který byl spatřen i v mobilní verzi. Ten má v podstatě nahradit systém současných hvězdiček – zaměření na důležité emaily. Když je funkce aktivovaná, každý připnutý email se zobrazí v horní části stránky. Pokud ji necháte vypnutou, budou se emaily zobrazovat v chronologickém pořadí.

new-gmail3

Není jisté, zda se jedná o konečnou podobu, nebo zda bude Google realizovat ještě více změn. Navíc nemáme k dispozici ani žádné datum vydání nového rozhraní. Jedna věc je nicméně jasná. Google se snaží zcela změnit způsob, jak Gmail vypadá a jak se chová. Zda je to dobře, či nikoliv, je otázkou pro každého z nás. Najdou se takoví, kteří budou spokojení, i takoví, kteří budou novinky nenávidět.

Zdroje: Geek, Softpedia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru