Dnes vyšlo 15 článků

Bude Minecraft v Turecku zakázán?

Turecká vláda označila populární hru Minecraft za příliš brutální a volá po jejím zákazu. Ne, to není předčasný apríl, ale skutečnost. Turecké webové portály zveřejnily výsledky průzkumu, který trval celý měsíc a ze kterého vyplívá, že Minecraft jako takový navádí hráče k násilnostem. Právě výsledky tohoto průzkumu budou při rozhodování o zákazu hry na území Turecka hrát velkou roli.

Z průzkumu dle tureckých webových stránek LeaderGamer a Hürriyet Daily News vyplívá, že Minecraft je příliš násilný. Výsledky průzkumu byly okamžitě zaslány tureckému ministerstvu s návrhy, kterak při zákazu hry postupovat. O tom, zda k zákazu skutečně dojde, však budou muset s největší pravděpodobností rozhodnout až soudy.

Oficiální závěr průzkumu zní: „I když hra podporuje dětskou kreativitu, když dovoluje stavět baráčky, farmy a mosty, tak hráče zároveň nutí zabíjet nepřátelské postavy (moby), aby tato svá díla ochránil.“ Ministerstvo se obává, že by si některé děti mohly splést herní svět s realitou. To by mohlo vést například k tomu, že začnou týrat zvířata.

Turecko je první zemí světa, kde se o zákazu Minecraftu uvažuje. Je to trochu úsměvné, když vezmeme v potaz, že v některých zemích se již několik let využívá jako součást výuky. Turecko navíc není, co se her týče, natolik úzkoprsé, jako například Austrálie, kde má seznam zakázaných her několik desítek položek. S těch nejnovějších můžeme připomenout South Park: Stick of Truth nebo v těchto dnech vycházející Hotline Miami 2.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru